За словами Данилишина, публічна активність правління Нацбанку, яка призводить до дискредитації Ради НБУ є спробою відволікти громадськість від фактів корупції в НБУ, якими займаються правоохоронні органи.
Пояснення Данилишина
"… Аномальна публічна активність правління щодо дискредитації Ради НБУ, яку ви наразі спостерігаєте, – це не просто погані відносини «між Смолієм і Данилишиним», чи боротьба за те, щоб Рада НБУ врешті-решт стала впливати на стратегічні аспекти роботи НБУ, як це і передбачено законом.
Це спроба дискредитувати голову Ради НБУ та наших окремих членів до того, як інформація про причетність окремих членів правління НБУ до можливих фактів корупції, зокрема — політичної, стане публічною", — написав він.
Читайте також: У Раді НБУ не задоволені грошово-кредитною політикою правління (доповнено)
Данилишин зазначив, що меншість членів у Раді, які підтримують позицію правління НБУ та оприлюднили написані «під копірку» окремі думки, які з'явилися на сайті НБУ раніше, ніж рішення Ради НБУ, разом із головою правління НБУ є фігурантами низки кримінальних справ, які порушили правоохоронні органи, і спецрозслідування Верховної Ради.
Так, зокрема, член Ради Віктор Козюк є фігурантом спеціального розслідування Верховної Ради з питань законності його обрання на цю посаду у зв'язку з порушенням процедур обрання та можливих фактів фальсифікації.
Також Данилишин прокоментував звинувачення, щодо його можливих зв’язків з Ігорем Коломойським.
Читайте також: Рада НБУ затвердила кошторис Нацбанку на 2020 рік
«Я відкидаю будь-які звинувачення на свою адресу як голови Ради НБУ у зв’язках з екс-власниками Приватбанку, як і звинувачення в тому, що більшість Ради НБУ діє не в інтересах держави.
Такі звинувачення з боку правління є абсурдними, але їх мотиви мені зрозумілі – приховати свою відповідальність за дії Правління НБУ до націоналізації державою Приватбанку та сприяння (наглядові функції) доведення до того стану, в якому опинився Приватбанк наприкінці 2016 року», — підкреслив він.
Передісторія
17 грудня глава НБУ Яків Смолій написав, що непослідовність Ради НБУ в стратегічних документах і рішеннях, які вона ухвалює на тлі відсутності єдності у колегіальному органі, викликає чимало запитань.
«Чому висновки, які фігурують у рішеннях Ради НБУ, не відповідають стратегічним пріоритетам, які та сама Рада встановлює для НБУ?
Чому частина Ради НБУ наполегливо „проштовхує“ в рішення колегіального органу оціночні судження замість обговорення їх під час професійних економічних дискусій?
Читайте також: Смолій про рішення Ради НБУ: Оцінки суперечать економічній логіці
Чому Рада НБУ ігнорує довгостроковий ефект, який політика НБУ має на економіку, і фокусується на короткострокових наслідки всупереч економічній логіці?
Я бачу лише одну відповідь на всі три запитання — політична вмотивованість окремих членів Ради НБУ», — запитав Смолій, коментуючи рішення Ради НБУ від 17 грудня.
Раніше повідомлялося
Голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин звернувся до Верховної Ради з проханням терміново внести зміни в закон про НБУ в частині скорочення повноважень правління регулятора, посилення контролю над його діяльністю.
5 грудня Рада Нацбанку визнав валютно-курсову політику НБУ в 2019 році неефективною і зазначив, що вона не відповідає викликам сучасного розвитку України.