Що дозволяє закон зараз

Термін ліквідації банку обмежується п'ятьма роками. Пред'явити якісь претензії екс-власникам банку після закінчення цього строку не можна.

«Після закінчення строку ліквідації банку зникає юридична особа, він виключається з реєстрів, тому успішність позовів до власників таких банків фактично дорівнює нулю», — зазначає видання.

Читайте також: Екс-власники банків-банкрутів зможуть отримати компенсацію від держави

Що мали змінити

Зазначається, що за вимогою МВФ у законопроект була додана правка про те, що Фонд гарантування вкладів фізосіб може продовжувати ліквідацію системних банків, розпочату до набрання чинності цього закону, керуючись його нормами.

Запропонована в первинному варіанті поправка давала можливість судитися з екс-власниками банків «до переможного кінця».

Читайте також: Кабмін хоче стягнути з екс-власників Привату кошти, витрачені на націоналізацію

За даними джерел, Кабмін офіційно погодив цю поправку, але у проекті закону, який Кабмін направив на розгляд у парламент, цієї норми вже немає.

Раніше повідомлялося

  • 11 грудня Кабмін подав до парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань функціонування банківської системи», який змінює законодавство щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку.
  • МВФ уважно стежить за розвитком ситуації з Приватбанком. Фонд хоче бути впевнений, що Україна не допустить відкату банківської реформи, і що гроші платників податків, витрачені на очистку Приватбанку, повернуться державі.
  • Ухвалення цього закону також прискорить офіційне підписання програми співпраці з МВФ і отримання першого траншу по ній.