Що це означає
- За словами голови Нафтогазу, для цього потрібно, щоб Україна виконала свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом. Так, з 1 травня 2020 року має втратити чинність постанова, яка зобов'язує Нафтогаз продавати газ українцям через облгази.
Читайте також: З 1 січня ціни на газ для населення будуть ринковими — Нафтогаз
За його словами, Нафтогаз наразі вивчає декілька стратегій того, як компанія буде працювати після 1 травня 2020 року. Зокрема, у Нафтогазі вивчають можливість співпраці з іншими компаніями, які мають великі клієнтські бази.
«Це можуть бути не лише обленерго. Наприклад, Укрпошта та Ощадбанк також можуть продавати споживачам газ, словом, всі, у кого є велика абонентська база. Ми ведемо переговори з декількома потенційними партнерами», — повідомив Коболєв.
Раніше повідомлялося
-
Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.
-
Водночас, відповідно до домовленостей України з МВФ та постанови про ПСО, з 1 січня 2020 року ціни на газ для населення мають зрости до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.
Читайте також: 7 000 гривень: Кабмін хоче «застрахувати» ціну на газ для населення
-
Ціна, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох чинників — собівартості українського газу та супутніх послуг, а також його імпорту.
-
Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.
-
Нагадаємо, що у вересні газ для населення подешевшав на 3,4%.