Що дає підписання меморандуму
Співпраця між українським урядом та білоруською криптобіржою стосуватиметься законодавства у сфері ІТ. Україна планує перейняти білоруський досвід у сфері регулювання криптоактивів.
«Чим більше ми вивчаємо досвід цієї країни, тим глибше розуміємо, який великий об’єм роботи виконаний, і які це принесло результати. Ми раді працювати з командою Currency.com задля розвитку українського законодавства», — повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.
Читайте також: Мінцифри планує легалізувати в Україні майнінг криптовалют
Він зазначив, що у Білорусі успішно створили Парк високих технологій — спеціальну податкову зону, яка стимулює розвиток ІТ-бізнесу. У 2019 році очікується, що ця зона має принести 2 мільярди доларів виторгу.
Що відомо про біржу Currency.com
Currency.com — перша криптовалютна біржа в СНД, де криптовалютами і фіатами можна торгувати різними токенами, в тому числі і токенізованими активами на кшталт акцій Apple, індексів Dow Jones, золота і так далі. При цьому її діяльність легальна — майданчик є регульованим.
Операції Currency.com проводяться в Білорусі, де всі аспекти роботи легалізовані. Для цього в країні розроблена повністю відповідна рекомендаціям FATF нормативно-правова база і враховані кращі практики використання KYC/AML процедур. Відзначимо, що в Білорусі немає податку на криптооперації.
Раніше повідомлялося
- 18 листопада у Верховній Раді зареєстровано проект закону щодо оподаткування операцій з криптоактивами. Ним пропонують сплачувати 5% податку з доходів від продажу криптовалют.
-
Серед планів Мінцифри на наступні 2-3 роки — легалізувати майнінг криптовалют і залучити в Україну міжнародні криптовалютні біржі, іноземні компанії та інвесторів, а також зробити Україну конкурентоспроможною на світовому ринку віртуальних активів.
-
Щодо статусу криптовалют в Україні, у Національному банку заявляли, що біткоін не є ані валютою, ані платіжним засобом.
-
У той же час НБУ запустив в кінці 2016 року дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні — національної валют на основі технології блокчейн.