Що це значить

  • Це дасть можливість запровадити ринковий механізм здійснення Нафтогазом продажу газу за зниженою фіксованою ціною з 1 січня 2020 року до 1 травня 2020 року.

Читайте також: З 1 січня ціни на газ для населення будуть ринковими — Нафтогаз

У разі незгоди побутових споживачів, виробників теплової енергії та релігійних організацій укладати договір з Нафтогазом за фіксованою ціною в зазначений період, компанія буде здійснювати продаж газу за щомісячним цінами, встановленими у відповідності з ринковими умовами.

Наголошується, що метою державного регулювання є забезпечення стабільності і доступності газу в період січня-квітня 2020 року в умовах потенційного відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою.

Читайте також: 7 000 гривень: Кабмін хоче «застрахувати» ціну на газ для населення

Як можуть зрости ціни

  • За інформацією Нафтогазу, у разі відсутності транзиту газу з 1 січня 2020 року ціни на газ можуть збільшитися в 2,2 рази або на 5 852 гривень/тис. куб. м до 10 751 гривень/тис. куб. м (без ПДВ та вартості транспортування) в порівнянні з листопадом 2019 року.

  • У свою чергу для побутових споживачів і виробників тепла, які відмовляться від страхової ціни, і в разі не підписання транзитного контракту з Газпромом, їх витрати на закупівлю газу можуть збільшитися на 45%.

Читайте також: Нафтогаз розширив програму «Газовий запас» на ОСББ

Ця постанова набирає чинності на наступний день після його опублікування і діє до 1 січня 2020 по 30 квітня 2020.

Раніше повідомлялося

  • У листопаді ціна на газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на умовах ПСО, складає 4899 гривень за тисячу кубометрів без урахування ПДВ, націнки газзбуту і транспортних витрат. У Нафтогазі заявляли, що це найнижча з 2016 року ціна на газ для населення в листопаді.

  • У жовтні ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на умовах ПСО, знизилася на 4,9% порівняно з вереснем і склала 4 272,76 гривень за тисячу кубометрів.

  • Раніше Нафтогаз запропонував побутовим споживачам закупити газ за низькою літньою ціною в рамках програми «Газовий запас» і використовувати його протягом опалювального сезону.