Що відомо
«У середу, 13 листопада 2019 року, детективи НАБУ повідомили про підозру власнику та колишньому голові правління ПАТ „ВіЕйБі Банк“ про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту», — йдеться у повідомленні.
Оскільки місцезнаходження Бахматюка і Мальцева поки не встановлено, письмові повідомлення про підозру надіслані поштою житлово-експлуатаційної організації за місцем реєстрації підозрюваних.
Читайте також: Бахматюк звернувся до Зеленського: хоче домовитися
Як відомо, ВіЕйБі Банк належав власнику одного з найбільших аграрних виробників України Ukrlandfarming Олегу Бахматюку.
Раніше повідомлялося
-
11 листопада НАБУ заявило про затримання 8 осіб за підозрою в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».
- Серед підозрюваних – колишній перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, колишній директор Генерального департаменту банківського нагляду; колишній в.о. начальника управління НБУ по м. Києву та Київській області, також колишні посадовці ВіЕйБі Банку: голова спостережної ради, заступник голови правління банку та троє посадових осіб приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ВіЕйБі Банку.
Читайте також: У Райффайзен Банку Аваль прокоментували затримання Писарука
- Вищий антикорупційний суд 13 листопада обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту члену ради НБУ Миколі Каленському. Напередодні заарештували екс-топ-менеджера НБУ Аллу Шульгу на 60 діб з можливістю внести заставу в 15 млн грн.
-
Справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Слідчих зацікавив факт виділення Нацбанком стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.
- Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у ВіЕйБі Банку поліція зберігала в підвалі стороннього підприємства, яке було затоплено.
Суть судової справи
-
Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.
-
ВіЕйБі Банк не подав усі необхідні для цього документи. Правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, погодилося на його пропозицію.
-
При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів, склавши підроблені звіти про оцінку.
-
Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн грн при 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком.
-
Утім, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, посадові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це — на додаток до раніше отриманих від Нацбанку та неповернених 3 млрд грн кредитів.
-
Через 40 днів, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Стабілізаційний кредит в 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ строком на два роки, ВіЕйБі Банк так і не повернув.