Як писав «Мінфін», в НБУ підрахували, що на сьогоднішній день у 11 банків є потреба в додатковому капіталі на суму 35,2 млрд грн при базовому сценарії розвитку економіки. Якщо буде реалізований негативний сценарій, ці ж установи, а також інших 7 банків, будуть потребувати вже 73,8 млрд грн.
Кому доведеться просити гроші у акціонерів
85% від загальної суми потреби в додатковому капіталі припадає на:
- 2 державних банка, на балансах яких перебуває значна частина непрацюючих активів. Як наслідок, вони мають дуже низьку операційну ефективність;
- 2 банка з російським капіталом. Один з них згортає свою діяльність і вже оголосив, що призупиняє роботу з фізособами. Другий — закінчує капіталізацію;
- Укрсоцбанк. Низька операційна ефективність цього банку була пов'язана з тим, що останні півтора року відбувався процес його приєднання до Альфа-Банку. Він завершився в середині жовтня.
Якщо виключити ці п'ять фінустанов, інші банки вимагали докапіталізації на 5 млрд грн за базовим сценарієм і на 11 млрд грн — за негативним.
«Ці гроші повинні зайти в банки — чи то шляхом збільшення статутного капіталу, чи то через продаж непрофільних активів», — констатувала Рожкова.
Хто пройшов тест на «відмінно»
Катерина Рожкова також розповіла, що традиційно добре пройшли тестування банки з іноземним капіталом. Вони вирішили всі проблемні питання минулого року, докапіталізувалися і тепер працюють прибутково.
Депозити від топ-банків: вигідні ставки + бонус від «Мінфіну»
Що стосується Приватбанку, то, за словами Рожкової, його бізнес-модель життєздатна.
«У Приватбанку найбільший прибуток серед українських банків. Він стійкий до майбутніх криз», — переконана перший заступник голови НБУ.