Що обіцяє прем'єр

  • Гончарук запевняє, що ніхто не буде переслідувати «маленьких» ФОПів.

«Іноді в публічній площині окремі компанії для того, щоб захистити свої приватні інтереси плодять фейки. Наприклад, я абсолютно не згоден з тим, що нібито хтось знищує ФОПів. Ця істерія спеціально насаджується окремими гравцями і постійно піднімається в публічній площині для того, щоб ввести людей в оману. Держава не буде переслідувати «маленьких». Вона не створює будь-яких надважких умов для діяльності ФОПів», — повідомив Гончарук.

Кого стосуватимуться зміни

  • Зміни до законодавства покликані змінити бізнес-модель для великих підприємств, які зображують із себе фізичних осіб — підприємців.

Читайте також: Опендатабот: Менше 1% ФОПів перевіряють державні органи

«Наша мета полягає в тому, щоб великі і середні компанії припинили зображати з себе зграйки ФОПів. Для того, що, якщо є якась велика компанія з великими оборотами на десятки мільйонів, вона просто не оформлює своїх працівників на роботу. Замість цього оформлює з ними контракт як з приватними підприємцями. Таку процедуру ми хочемо припинити», — підкреслив Гончарук.

Читайте також: Що чекає ФОПів: закон про РРО вступить в силу через півроку

Нововведення для ФОПів

  • У вересні Верховна Рада схвалила закон про реєстратори розрахункових операцій у смартфоні та відповідні зміни до Податкового кодексу.

  • З 1 жовтня цей закон дозволяє споживачеві отримати 100% вартості придбаних товарів, якщо продавець не видав чек або якщо чек в електронній формі не було передано контролюючим органам.

Читайте також: Рада ввела єдиний рахунок для сплати податків і ЄСВ

  • Продавцеві ж загрожує суттєвий штраф. Наслідками набуття чинності закону про РРО могли стати різкий стрибок цін, масове закриття малого і середнього бізнесу, зростання безробіття.

  • Публічно підтримавши новий закон, Президент усе-таки виступив з ініціативою нового мораторію на перевірки.