«Обов'язком НБУ є проведення ретельної і незалежної оцінки, яка включає застосування професійного судження про те, чи є кандидати в наглядові ради кваліфікованими і чи відповідають вони всім юридичним вимогам», — пояснили в МВФ.
І додали, що для незалежних членів наглядової ради державних банків ці правові вимоги, викладені в ст.7 ЗУ «Про банки і банківську справу», також включають суворі стандарти незалежності і відсутності конфлікту інтересів.
У Фонді наголосили, що підтримують обов'язки НБУ в цій області. І додали: «Закон України вимагає, щоб в якості наступного кроку Національний банк України офіційно затвердив кандидатури в наглядові ради банків».
Як заявили у Фонді, міжнародні партнери нашої країни — співробітники МВФ, Світового банку та ЄБРР — рішуче підтримують реформу управління державними банками, так як це є важливим кроком у поліпшенні роботи банківської системи України та її економіки в цілому.
Що відомо
- 16 серпня НБУ без пояснення причин відхилив кандидатури більшості членів наглядової ради Ощадбанку.
- Рішення шокувало членів наглядової ради Ощадбанку, які вважали його «безпрецедентним викликом реформі корпоративного управління держбанків».
- 2 серпня наглядова рада державного Ощадбанку за результатами незалежної оцінки професійної придатності та відповідності кваліфікаційним вимогам продовжила повноваження голови правління фінустанови Андрія Пишного ще на 5 років.