Що це дасть
- Меморандум передбачає впровадження механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.
-
Впровадження концепції сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, надання прав ДФС для здійснення аналізу, перевірки інформації, що надавалась до Державного єдиного реєстру, для встановлення ознак правопорушень.
Крім того, ДФС отримає повноваження притягувати до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника.
Проект концепції перевірки кінцевих бенефіціарних власників українські державні органи розробили за підтримки Консультаційного фонду підтримки асоціації Україна-ЄС протягом 2018 року.
Читайте також: Президент підписав указ щодо протидії рейдерству
Підписаний Меморандум є «дорожньою картою», в якій визначені кроки, терміни та люди, відповідальні за реалізацію концепції.
Проект Концепції був розроблений відповідно до Плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року та Плану дій щодо вдосконалення національної системи фінмоніторингу.