Що це означає
- Постанова уряду передбачає можливість продажу проблемних активів банків з держкапіталом за принципом «голландського» аукціону через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
- У документі сказано, що переліки таких активів затверджуватимуть правління і оновлені наглядові ради держбанків. Нагадаємо, що у травні повинні бути сформовані нові наглядові ради Ощадбанку, Укрексімбанку, Приватбанку. В Укргазбанку незалежну наглядову раду сформували ще в 2018 році.
Скільки в банках проблемних кредитів
За даними Мінфіну, в 2018 році обсяг непрацюючих кредитів в портфелі держбанків незначно збільшився, зокрема через нормативні зміни, погіршення якості кредитів. Але їх частка поступово скорочувалася (з 71,1% до 67,9%), що пояснюється зростанням обсягу працюючих кредитів і погашенням і реструктуризацією банками непрацюючих кредитів.
Читайте також: Продаж проблемних кредитів: проблеми і перспективи
Відомо, що станом на 1 січня 2019 року в держбанках був такий обсяг непрацюючих кредитів:
- Приватбанк — частка непрацюючих позик в портфелі кредитів для юросіб становила 96% (215,9 млрд грн), а для фізосіб — 42% (28,9 млрд грн).
- Укрексімбанк — частка непрацюючих позик в портфелі кредитів юрособам становила 59% (81,9 млрд грн), фізособам — 89% (1,85 млрд грн).
- Укргазбанк — частка непрацюючих позик в портфелі кредитів юрособам становила 11% (4,8 млрд грн), а фізособам — 59% (3,9 млрд грн).
- Ощадбанк — частка непрацюючих позик в портфелі кредитів юрособам становила 69% (93,6 млрд грн), фізособам — 47% (4,3 млрд грн).
Обрати вигідні умови кредиту в українських банках
Нагадаємо, що в 2018 році кредитний портфель банків у національній валюті за рік зріс на 8,1% до 616 млрд грн.