«У 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду і Національного банку України по націоналізації Приватбанку, оскільки це був єдиний ефективний спосіб захистити вкладників банку — українських юридичних і фізичних осіб — і стабільність фінансової системи», — йдеться в заяві.

Читайте також: НБУ планує продовжити співпрацю з МВФ у 2020-2021 роках

«І хоча це рішення вимагало витратити 160 млрд грн українських платників податків на відновлення платоспроможності банку, воно забезпечило життєздатність Приватбанку на тривалу перспективу… З огляду на такі результати, ми вітаємо реформу корпоративного управління Приватбанку, яку очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку, яка вже позитивно позначилася на показниках і стійкості банківської системи в цілому », — сказав Люнгман.

Також він додав, що МВФ підтримує зусилля Нацбанку щодо реформування фінансового сектору України, запровадження принципів пруденційного корпоративного управління, а також зусилля Міністерства фінансів, спрямовані на реформування корпоративного управління в держбанках.

Читайте також: Мінфін планує сформувати наглядові ради в держбанках до кінця травня

«Важливо, щоб влада продовжувала свої зусилля по відшкодуванню втрат колишніми власниками і пов'язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України будуть ретельно відстежувати події в цій сфері», — сказав Люнгман.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Читайте також: 30 днів на роздуми: Сценарії розвитку подій навколо Приватбанку

Національний банк та Міністерство фінансів озвучили спільну заяву про те, що не погоджуються з рішенням суду і подаватимуть апеляцію.

Також стало відомо, що суд задовольнив вимоги Ігоря Коломойського в частині скасування рішення НБУ, яким визначено перелік пов'язаних з Приватбанком фізичних і юридичних осіб.