Аргументи бізнесу
- На думку експертів асоціації, цей законопроект не є частиною системних ініціатив, спрямованих на подолання «тіньової» економіки або на якісне реформування сфери персонального оподаткування. Він є спробою посилити податковий тиск саме на сумлінний бізнес і фізичних осіб, які отримують доходи легально й відкрито.
- «Водночас законопроект анітрохи не шкодить найпоширенішим схемам ухиляння від оподаткування. Сумлінні роботодавці будуть змушені збільшувати витрати для збереження зарплат своїм працівникам на тому ж рівні, стикаючись при цьому зі зростаючою конкуренцією з боку тіньового сектора економіки, який продовжуватиме користуватися схемами ухиляння від оподаткування», — зазначили в ЄБА.
Читайте також: Рада затвердила конвенцію MLI щодо оподаткування
- В асоціації вважають, що прийняття цього документа значно ускладнить процес адміністрування податку на доходи фізичних осіб для бізнесу та фізичних осіб, які легально отримують високі доходи.
- Водночас в ЄБА наголосили, що вважають реформу оподаткування персональних доходів одним з пріоритетів фіскальної політики і закликають виважено і системно готувати відповідні ініціативи, ретельно розраховуючи можливий ефект від їх впровадження.
Довідка
19 лютого 2019 року в Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті податку на доходи фізичних осіб)».
Документ, зокрема, пропонує ввести прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб та уніфікувати ставки оподаткування для дивідендів, інвестиційних доходів і всіх інших доходів фізичних осіб. У разі його прийняття закон вступить в силу з 1 січня 2020 року.
Наразі бізнес звернувся до Комітету ВР з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати законопроект.