Про це під час брифінгу заявив голова правління Яків Смолій.

«Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 18,0% річних. Поточні та прогнозні монетарні умови є достатньо жорсткими, щоб забезпечити зниження інфляції до середньострокової цілі 5% у 2020 році», - заявив Смолій.

За його словами, з урахуванням оновленого макроекономічного прогнозу та оцінки ризиків правління Нацбанку вважає, що поточні і прогнозні монетарні умови є достатньо жорсткими, щоб знизити інфляцію у середньостроковій перспективі. Відповідно, було прийнято рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 18%.

Водночас, Смолій зазначив, що Національний банк продовжить уважно стежити за факторами фундаментального інфляційного тиску, зокрема за споживчим попитом, інфляційними очікуваннями та прогресом у співпраці з міжнародними офіційними кредиторами.

У випадку збереження інтенсивності інфляційного тиску або його посилення, Національний банк може вдатися до підвищення облікової ставки.

Що це означає:

Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Нагадаємо, 6 вересня правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 18% річних.

12 липня Нацбанк прийняв рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних.

24 травня НБУ залишив облікову ставку незмінною на рівні 17% річних.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17% річних з 2 березня 2018 року.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що НБУ підвищив облікову ставку з 14,5% до 16%.