Як зазначив регулятор, із часу липневого рішення правління Нацбанку з монетарної політики відбувається суттєве посилення зовнішніх ризиків, які можуть завадити зниженню інфляції до цільового рівня.
Читайте також: Нацбанк підвищив облікову ставку. Відео
Насамперед, мова йде про посилення тиску на валюти країн, що розвиваються, внаслідок подальшого відпливу капіталу.
«Це може ускладнити доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і позначитися на конкурентоспроможності продукції українського експорту. Також зростають ризики погіршення кон’юнктури на світових товарних ринках через ескалацію широкомасштабних торговельних конфліктів. Перші ознаки реалізації цього ризику вже демонструють світові ринки сталі та нафти», — йдеться у повідомленні.
Крім того, актуальними залишаються і внутрішні ризики.
«Внаслідок зростання волатильності обмінного курсу гривні та наближення наступного року подвійних виборів в Україні можливе погіршення інфляційних очікувань. Також на заваді зниженню інфляції, відповідно до прогнозу Національного банку, може стати більш суттєве зростання внутрішнього попиту через значні темпи підвищення заробітних плат», — повідомив голова НБУ Яків Смолій.
Читайте також: НБУ вважає актуальним прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році
Під час минулого засідання з питань монетарної політики в липні правління Національного банку зауважило, що може в подальшому підвищити облікову ставку в разі зростання вірогідності реалізації інфляційних ризиків.
«Сьогодні правління Нацбанку бачить зростання імовірності реалізації окреслених ризиків і вважає за необхідне посилити жорсткість монетарних умов шляхом підвищення облікової ставки», — підсумував голова НБУ.
Наступне засідання НБУ з питань монетарної політики відбудеться 25 жовтня 2018 року.