У зв'язку зі страйком, що проходить в Німеччині, Бельгії, Швеції, Ірландії та Нідерландах, керівництво авіаперевізника анулювало близько 400 рейсів — кожен шостий з тих, що планувалися на цей день європейських польотів Ryanair.
Найбільше постраждала Німеччина
При цьому найбільше рейсів — 250 — скасували у Німеччині. Анульовано практично всі рейси, які повинні були стартувати з німецьких аеропортів вранці 10 серпня. Лише вдень з Німеччини знову почнуть вилітати літаки Ryanair, мова йде про зворотні рейси в інші країни, не охоплені страйком пілотів.
В цілому від страйку постраждають близько 55 тисяч пасажирів, з них — понад 42 тисяч в Німеччині. Їм запропоновано перенести політ на інший день або отримати назад гроші за квиток. Виплату інших компенсацій пасажирам керівництво Ryanair відхиляє, вказує dpa.
Пілоти домагаються укладення тарифної угоди
Німецькі пілоти Ryanair оголосила 8 серпня про те, що приєднуються до страйку колег з інших країн. Керівництво авіакомпанії не проявляє конструктивних намірів досягти угоди з пілотами, заявив голова Cockpit Мартін Лохера (Martin Locher). Він приніс «найглибші вибачення пасажирам», які постраждають в результаті страйку пілотів. При цьому відповідальність за акцію глава Cockpit покладає на менеджмент Ryanair.
Читайте також: «Бориспіль» погодив 17 рейсів з Ryanair — глава аеропорту
Об'єднання Cockpit з січня 2018 року веде переговори з керівництвом ірландської авіакомпанії, домагаючись укладення першого тарифної угоди з Ryanair і підвищення заробітних плат. Орієнтиром для переговорів називаються тарифні умови туроператора Tui, який, як і Ryanair, використовує літаки Boeing 737. Зважаючи на відсутність прогресу на переговорах 96 відсотків опитаних членів Cockpit висловилися за подальшу боротьбу шляхом страйку.
Ryanair базується в Ірландії, проте виконує польоти по всьому Євросоюзу і в ряд інших країн, використовуючи в якості великих пересадочних вузлів багато аеропортів, включаючи німецькі.
Раніше повідомлялося, що авіакомпанія Ryanair скасувала рейси з трьох країн Європи, на яких 25 і 26 липня повинні були вилетіти до 50 тисяч пасажирів, через страйк бортпровідників.