«Ми вже один раз відмовили заявнику, оскільки він не відповідав нашим вимогам… Там був цілий ряд пунктів, не тільки технічних. Подивіться на розмір капіталу і портфеля Парітетбанку і Сбербанку, це одна з невідповідностей», — сказала Рожкова.
За її словами, Нацбанк в даний час не бачить потенційного покупця на Сбербанк.
«Для міжнародних інститутів покупка затруднена через санкції, а серед приватних інвесторів я не бачила таких, які були б в змозі утримувати таку фінустанову. Адже це не маленький банк, і питання не тільки в тому, щоб його купити, але і в його подальшому розвитку. А для цього необхідний і досвід, і капітал, і можливість цей капітал при необхідності внести. Загалом, є багато «але», — пояснила заступник голови НБУ.
Ранее «Минфин» сообщал, что ОАО «Паритетбанк» во второй раз подало в Национальный банк пакет документов для приобретения АО «Сбербанк» (Украина).
Як це було: Перший раз Парітетбанк подав заявку на покупку української «дочки» Сбербанку 21 грудня 2017 року.
- В кінці березня 2018 року НБУ відмовив в узгодженні істотної участі в ПАТ «Сбербанк» Парітетбанку в зв'язку з невідповідністю заявника вимогам законодавства України.
- У грудні 2017 року білоруський Парітетбанк подав заявку на покупку української «дочки» Сбербанку.
- ВАТ «Парітетбанк» — 15-й банк Республіки Білорусь за розміром активів, заснований в 1991 р. Основним акціонером є Республіка Білорусь (99,83%), решта 0,17% акцій належать більш ніж 2500 приватним особам.
- В кінці березня Сбербанк оголосив про продаж української «дочки».
«Мінфін» повідомляв, що білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який раніше подав у НБУ заявку на купівлю дочку російського Сбербанку, відмовився від цієї ідеї.