«Це створить ліберальні, прозорі та надійні умови для ведення бізнесу та інвестування в Україні за європейським зразком», — повідомили в НБУ.
Коли саме: Наступний крок – опублікування закону. Наступного дня після цього закон набире чинності. Однак на практиці його буде введено в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.
Цей перехідний період буде потрібен з двох причин.
- По-перше, шість місяців знадобиться на доопрацювання нормативно-правових актів Національного банку і приведення їх у відповідність до закону.
- По-друге, ще місяць передбачено для завчасного ознайомлення банківської спільноти, бізнесу, населення, інших державних інституцій з новими правилами валютного регулювання. Для цього після завершення роботи над новими нормативно-правовими актами Національний банк їх оприлюднить. Після 30 днів ознайомчого періоду закон, а разом з ним і нові нормативно-правові акти НБУ, буде введено в дію.
Що далі: Закон дає Національному банку «зелене світло» для більш швидкої лібералізації валютного регулювання.
- Найбільш болісні обмеження, наприклад, щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після введення закону в дію.
- Зокрема, бізнес та фізичні особи зможуть інвестувати за кордон у цінні папери, нерухомість та майнові права, а також розміщувати на закордонних рахунках валюту без індивідуальних ліцензій Національного банку.
- Також для бізнесу буде скасовано валютний контроль для зовнішньоекономічних операцій нижче порогового рівня 150 тис. грн, а також граничний строк розрахунків за зовнішньоекономічними операціями до 180 днів.
- Не буде в подальшому і реєстрації кредитів від нерезидентів.
Як зазначається, після цього Національний банк поступово прямуватиме до повної свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом».
Читайте також:Курорт або концтабір. Що змінить новий закон про валюту
Чинні валютні обмеження, які Національний банк не зможе прибрати одразу після введення закону в дію, будуть скасовані поступово і обережно і за наявності сприятливих макроекономічних умов, щоб не похитнути фінансову стабільність.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram