Поки ж в.о. голови НБУ та його колеги демонструють дива дипломатії. Навіть в цій ситуації вони примудряються вже кілька разів підвищувати облікову ставку, чим розбурхують не тільки розум і гаманці громадськості, а й залучають «гарячі» спекулятивні валютні ресурси в досить скромні резерви країни.

Нерезиденти готові ризикувати, вкладаючись в країни, що розвиваються, в тому числі і в Україну. Їх продажі валюти для купівлі українських державних паперів істотно підтримують гривню.

В кінцевому підсумку, за тиждень курс долара знизився на 37 копійок — з 26,97 / 27,00 гривень до 26,60 / 26,64 к кінцю п'ятниці. НБУ вирішив відразу два завдання: зміцнив гривню і поповнив ЗВР. Але показав, що до падіння нижче 26,50 гривень (рівень до якого майже впали котирування міжбанку вранці в п'ятницю) — регулятор поки не готовий.

Викупив за тиждень Нацбанк за даними «Мінфіну» не менше 133 млн доларів, використовуючи як більш публічний аукціон, так і більш тихий механізм — «запиту кращого курсу». Причому, вважав за краще більше працювати в «тихому» форматі.

Котирування по євровалюті і рубля були прив'язані до поведінки цих валют на міжнародних ринках і волатильність по парам євро / долар і долар / рубль в цей період — негайно відбивалася і на нашому міжбанку через перерахунок крос-курсів цих валют щодо курсу пари долар / гривня.

Готівковий ринок намагався «жити своїм життям», але з постійною оглядкою на міжбанк. А іноді — навіть «випереджаючи події» на торгах.

На фоні падіння котирувань на торгах — особливого попиту на валюту з боку населення не було, а от пропозиція поступово зростала за рахунок здачі валюти громадянами перед 8 березня.

В цілому, ситуація складається досить вдало для гривні і власники обмінників будуть враховувати ці тенденції при виставленні курсів на вихідні. Фінансисти віддадуть перевагу в цю суботу та неділю заробітку через роботу в режимі «з обороту» з відносно невисокими і конкурентними спредами. Причому намагаючись занижувати курс прийому в надії на подальше зниження котирувань міжбанку на наступному тижні.

Дуже обережними будуть власники обмінників при виставленні котирувань євро і рубля, тому що валютні ралі по євро на міжнародних ринках тривають, а рубль поступово дешевшає щодо долара. Це робить його дуже «ризикованим» інструментом заробляння грошей через обмінні операції.

Ми не виключаємо необхідності оперативної зміни котирувань по євро і рублю в ці вихідні в обмінниках.

Курси валют в ці вихідні

Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 26,50 -26,65 гривень, продаж 26,70-26,85 гривень. Обмінники будуть працювати в режимі «з обороту» з величиною спреду близько 20 копійок.

Котирування євро. Через те, що євровалюта на міжнародних ринках в п'ятницю продовжувала демонструвати ралі в парі з доларом і пристрасті поки не вщухають — фінансисти будуть змушені оперативно реагувати на підсумки американської та азіатської (нічної для України) сесії по парі євро / долар в ці вихідні.

На 17:00 за Києві 2 березня крос-курс пари євро / долар знаходився біля рівня 1,2320 долара за євро. Виходячи з прогнозованого нами на вихідні курсу готівкового долара щодо гривні, обмінники в цей період виставлять котирування готівкового євро в межах: прийом 32,648 — 32,833 гривень та продаж 32,894 — 33,079 гривень.

Розраховані «Мінфіном» курси можуть бути ще скориговані в межах плюс-мінус до 15 копійок на євро в залежності від індивідуальних завдань конкретних пунктів обміну валюти. З огляду на можливі «сюрпризи» п'ятничної азіатській сесії по парі євро / долар — ми не виключаємо необхідності ще додаткових коригувань курсу євро щодо гривні в обмінниках на ці вихідні.

Котирування по російському рублю. Рубль також буде «ризикованою» валютою для фінансистів на ці вихідні. Не тільки за рахунок політичного, а й економічного чинника — протистояння Нафтогазу і Газпрому після рішення Стокгольмського суду на користь України поки тільки посилюється, а на міжнародних ринках рубль почав в п'ятницю активно втрачати свої позиції щодо долара.

Власники обмінників будуть змушені враховувати це в своїх розрахунках котирувань російської валюти і будуть намагатися занижувати курс прийому рубля зі збереженням широкого спреду.

Котирування на вихідні будуть наступними: прийом за 1 рубль в межах коридору 0,463-0,466 гривень і продаж 0,467-0,470 гривень. Розраховані «Мінфіном» котирування можуть ще мати відхилення (до плюс-мінус 0,005 гривень на рублі) — в залежності від завдань, що стоять точками обміну валюти.