Підсумки тижня, що минає, в своєму блозі на НВ підвів Серегей Фурса. «Мінфін» публікує скорочений варіант статті.

Минулий тиждень виявився передбачувано тихою на світових ринках. Спекулянти та інвестори відгуляли корпоративи і в тиші рахували свої бонуси. Зі значущих подій можна відзначити тільки остаточне проходження через Конгрес податкової реформи Трампа, який, нарешті, виконав хоч одну свою обіцянку. 

В результаті, індекс S&P500 відкриє останню передріздвяний п'ятницю на позначці в 2684 пункти, а німецький DAX – 13109 пунктів. І там, і там мова йде не про історичні максимуми, але дуже близькі до нихм величини. Гарний настрій по всій Європі. Як показник, курс євро завершує рік в прекрасній формі, торгуючись вище позначки в 1,185 пунктів.

Падав на цьому тижні лише біткоін, але для нього в цій стадії хвороби такі ходіння вгору і вниз поки що вважаються нормою. Турбуватися свідкам секти криптовалюти можна буде лише коли символ їх віри втратить відразу 90%. А не факт, що це станеться так відразу, тим більше ще не всі заробили на лопатах для шукачів золота. Ось і Goldman Sachs готовий зняти вершки, засновуючи деск з торгівлі криптовалютою.

Навіть український ринок, незважаючи на вал новин в самій Україні, скоріше, спить. Життя було помітне лише у варрантах, де спекулянти надихнулися даними щодо українського ВВП. І якщо реальний ВВП зросте зовсім небагато, на 2%, то ось номінальний в доларовому вираженні зростає найвищими темпами в Європі. Ось така вона, магія інфляції і дефлятора. Як результат, до магічного рівня в $125 млрд ВВП залишилося рукою подати, а значить, недалекі й виплати за варрантами. І вони торгуються під кінець року на рівні 55% від номіналу. А починали рік трохи вище 30%. Уже ощаслививши своїм зростанням багатьох розважливих оптимістів. Суверенна крива залишилася на колишніх рівнях в діапазоні 4,5-7.5%.

А найцікавіші новини відбувалися на межі вітчизняного поля й цивілізації. У Лондонському суді пройшов український тиждень моди. І якщо арешт активів колишнього останнього росіянина Григоришина за позовом іншого колишнього останнього росіянина Новінського мало цікавий пересічному українцеві, бо відображає розборки в піднебессі, то ось арешт активів Коломойського і Ко на суму $2,5 млрд рішенням того ж Лондонського суду не може не радувати. І явно готовий дивувати багатьох як в Києві, так і на березі Женевського озера. На річницю націоналізації банку процес нарешті зрушив з мертвої точки. На щастя, на Високий суд Лондона мало впливають нові віяння з кофешопів Амстердама. Але черговому іноземному інвестору треба буде довго пояснювати, чому Лондонський суд ухвалив рішення на користь України, в той час як українські районні суди стоять на сторожі інтересів колишніх власників Привату. Ще трохи, і під річницю націоналізації НБУ міг отримати легітимного голову, але знову щось там не склалося.

Зате на місцевому валютному ринку всі заспокоїлися. Залишки на кореспондентських рахунках банків повернулися до колишнього рівня, гривня теж заспокоїлася, зупинившись на рубежі 27,8 -27,9 за долар. І поки на всіх телеканалах продовжують розганяти паніку про чергову божевільну девальвацію, не першу в цьому році, в сумарному результаті яких гривня за цілий рік пройшла довгий шлях з 27,2 до 27,8 за долар, джерело шуму вже і пропало. Втім, до весни, коли на арену вийдуть аграрії зі своїми мішками доларів, може ще багато чого трапиться.