Як повідомили на Інститутській, зміни передбачають установлення додаткових вимог до аудиторської фірми, яка включається до Реєстру, та до її працівників. Зокрема, встановлюється вимога:
- збільшення до двох років мінімального терміну договірних відносин аудиторської фірми з банком щодо надання аудиторських послуг;
- збільшення мінімальної чисельності аудиторів із банківським сертифікатом (не менше трьох осіб замість двох) та підвищення рівня кваліфікації працівників аудиторської фірми. А саме: не менше, ніж у двох працівників аудиторської фірми мають бути сертифікати (свідоцтва), що підтверджують їх кваліфікацію у сфері МСФЗ та були видані їм визначеними сертифікуючими професійними організаціями, які є членами Міжнародної федерації бухгалтерів (IFAC);
- наявності в аудиторської фірми технічних умов у вигляді комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення та власного орендованого приміщення, що використовується для здійснення аудиторської діяльності;
- включення аудиторської фірми до розділу Реєстру аудиторських фірм та аудиторів Аудиторської палати України, що містить перелік аудиторських фірм, які відповідають критеріям проведення обов’язкового аудиту. Серед критеріїв:
- наявність інформації про укладання договору страхування професійної відповідальності;
- проходження перевірки системи контролю якості аудиторських послуг;
- розкриття на власному веб-сайті публічної інформації щодо діяльності аудиторської фірми тощо.
Згідно повідомлення НБУ, змінами також доповнено перелік підстав для відмови аудиторській фірмі у включенні до реєстру, внесенні змін до реєстру, продовженні строку дії свідоцтва.
Також уточнено перелік підстав виключення аудиторської фірми з реєстру. Норма, яка передбачає засвідчення документів печаткою аудиторської фірми, скасовується, додали в НБУ.
Як повідомляв «Мінфін», Нацбанк України пропонував привести у відповідність до законодавства норми положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.