Нарахування відсотків у період воєнного часу

intub 1 мая 2022, 12:51
Отделение по адресу: Винница, ул. Соборная, 75
Жодного разу не писав відгуки, але цього разу вважаю за потрібне.
Перше — єдина причина за якою я користувався кредиткою даного банку це чесний пільговий період 60 днів. Все інше — один великий мінус.
Ситуація, яка змусила писати даний відгук така:
На березень місяць була забогованість за кредиткою 99 117 гривень, пільговий період закінчувавя 31 березня. Одразу зазначу кошти на погашення були в повному обсязі, але враховуючи непевність в країні на той час, вирішив «притримати готівку».
Мною був здійснений телефонний дзвінок на «Гарячу лінію» банку 19−23 березня (точно не пам’ятаю) з метою уточнення чи надає IdeaBank кредитні канікули чи подовження пільгового періоду. Була отримана позитивна відповідь, що банк надає додатковий місяць на погашення кредиту без нарахування відсотків, штрафів та пені. Послуговуючись даною інофрмацією мною було прийнято рішення «закрити кредитку» в квітні. Доречі в додатку Obank інформація весь цей час відповіділа заяві працівника: сума пільгового періоду 99117,42 гривні, платіж здійснити до 30 квітня 2022 року.
Вся сумма з комісіями була внесена протягом 17−18 квітня. І виписка в системі Obank показувала кредит 100 000 гривень, використано 0 гривень, доречі і зараз так.
Сьогодні 01.05.2022 року у вкладці «Деталі» я знайшов мінімальний платіж 8624,9 грн які я маю внести до 29 травня 2022.
Після спілкування з «Гарячою лінією» я з’ясував, що це відсотки нараховані за лютий-березень і нараховані вони були ще 3 квітня 2022 року.
Жодних «СМС» чи змін історії в додатку банку до 01.05.2022 року не було.
Так були дзвінки з міського номеру на початку квітня: один раз я не відповів, другий раз підняв слухавку, послухав музику кілька хвилин і поклав трубку.
16 квітня 2022 року був дзвінок з мобільного номера, з питанням чи збираюсь я сплачувати борг, на яке я відповів: «Так в межах названого мені пільгового періоду до 30 квітня 2022 року.» Але відчувши неладне — погасив креди повністю ще 18 квітня через касу банку. І лише через 2 тижні маю сюрприз мінус — 8624.9 гривень.
Якби я не телефонував ще в березні в банк, я б нікого не звинувачував. В даній ситуації вважаю, що або працівник банку надав мені не правдиву інформацію, або адміністрація
різко змінила думку з 01.04.2022 року, але не поспішала/не планувала про повідомити клієнтів.
Вважаю в даний час такі діі банку максимально не етичними та неправомірними.
Рахунок в банку буде мною закрито після встановлення правомірності нарахування відсотків, навіть через суд.
P. S. Маю активні рахунки в Приват, МОНО, Pumb, Ощадбанку, Альфабанку, Forward bank.
З жодним з них проблем не виникло, хоча заборгованіть була в кожному.

1 мая 2022, 15:17
После того как банки получили разъяснение от НБУ, что кредитные каникулы в военное время распространяются только на штрафы и пени, а проценты можно брать — банки быстро «переиграли» в обратную и стали начислять проценты хотя перед этим обещали продлить «льготный период» на месяц. В результате они сами же отменили свое решение о продлении льготного периода.

Кстати, автор неправ, сказав, что ТОЛЬКО «Идея банк» отменил свое же решение о продлении на месяц льготного периода. . В этом же разделе, в «отзывах» о банках на эту же проблему жаловались вроде на «Приват»

Но , кстати, официально «Идея банк» прав. Понятно, что некрасиво поступил, пообещав продлить «льготный период» на месяц и сам же его отменив . Но «обещания» к договору не подошъёшь . А вот именно штрафы и пени «Идея банк» не начислял, начислял только проценты. Все как и положено по закону НБУ о кредитных каникулах в военный стан
intub
intub
1 мая 2022, 17:09
Згоден, що Приватбанк теж передумав, але в мене в додатку «Приват24» вже 1 квітня було повідомлення , про те що банк змінив свою політику і нараховує відсоток 1.7% замість 3.4% і з‘явились відповідні зміни на рахунку. Тому я одразу відреагував і сплатив всю суму боргу — переплата склала 185 гривень з 1 квітня 2022 року, хоча «Пільговий період» теж закінчився 31 березня. Вся претензія в тому і заключається, що я був дезінформований працівниками IdeaBank. До договору не «пришиєш» , але для того і ведеться запис розмов на «Гарячій лінії», щоб уникнути таких сюрпризів. Головне для мене: я завжди (ще до війни) тримаю дружину в курсі своїх боргових зобов‘язань, щоб в разі моєі смерті чи інших форс-мажорних обставин, вона знала з чим залишається жити далі. В даній ситуації приводжу абстрактний приклад: на 18 квітня (згідно інформації в додатку Obank) я не маю жодних боргів. Мене, до прикладу , мобілізувати 20-го квітня , 25 вбили. А 1 травня з‘являється борг про який ніхто не знає. І що через 1−3-6 місяців жо дружини приходять колектори з вимогою виплати хай навіть 20−50 тисяч гривень. Нормальна ситуація?
2 мая 2022, 5:15
Согласен с вами — ситуация неприятная . Я сам такой же щепетильный в платежах и терпеть не могу выбрасывать лишние деньги банкам на проценты, если можно этого избежать и отдать в срок и укладываться в льготный период.

Но вот сами поймите , но не будут банки против самих же себя доставать эти разговоры с «горячей линии» , что бы доказать свою же вину. А в суд (если он будет) из документов попадет только договор по которому они имеют полное право начислять проценты при выходе из льготного периода. И, действительно , их «обещания» о продлении льготного периода еще на месяц к делу в суде не «подошьешь»

Лучше, на будущее, не верить в эти «честные обещания «банков

Курс валют в Идея Банке

Курс валют в Идея Банке

Главная / Банки Украины 🏦 / Идея Банк 💰 / Отзывы о Идея Банке 📝 / Нарахування відсотків у період воєнного часу