okhrimenko
Александр Охрименко Александр Охрименко
Зарегистрирован:
16 февраля 2010

Последний раз был на сайте:
26 мая 2017 в 09:36
Подписчики (1478):
arakelovas
Сільвія Ярославська
52 года, Харків
12896374
Анна Кикош
39 лет, Украина, Запорожье
Ansalta
Ansalta
Днепропетровск
121171viorika
121171viorika
ksak
ksak
registration
registration
k1453
k1453
stasles
stasles
44 года, харьков
sensys
Александр Ткаченко
37 лет, Константиновка
IVelma
IVelma
380974540825
380974540825
Allin
Allin
38 лет
все подписчики
Александр Охрименко — Александр Охрименко  RSS блога
экономист
14 ноября 2011, 09:54

«Індекс споживчих цін: методологія та організація розрахунків»

Прес-реліз
Брифінг Голови Державної служби статистики України О.Осауленка
«Індекс споживчих цін: методологія та організація розрахунків»
(11 листопада 2011 р., прес-центр Держстату України)

Голова Держстату О.Осауленко, відкриваючи брифінг, зауважив: «Спілкування з користувачами є одним із пріоритетів у роботі органів державної статистики. Думка тих, хто постійно користується нашою інформацією, є надзвичайно важливою для розвитку й удосконалення статистичної системи, підвищення якості даних. Одними з головних користувачів статданих є засоби масової інформації, які виконують відповідальну функцію донесення інформації до суспільства. І тому дуже важливо, щоб журналісти краще знали і розуміли статистику, ніж пересічні громадяни.

З цією метою Держстат започатковує цикл зустрічей з представниками ЗМІ, на яких ми будемо висвітлювати методологію та організацію різних галузей економічної та соціальної статистики. Цей новий напрям роботи є дуже актуальним з точки зору підвищення довіри суспільства до інформації, що оприлюднюється статистичною службою. Такі регулярні зустрічі допоможуть журналістам краще орієнтуватись у статистичних даних. Вони проходитимуть у формі тематичних брифінгів.

Сьогодні відбувається перший з таких брифінгів, присвячений питанням методології та організації розрахунків індексу споживчих цін (ІСЦ), який є одним із найважливіших макроекономічних показників.

Значення ІСЦ важко переоцінити, оскільки він так чи інакше відображає рівень життя населення і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, аналізу і прогнозу цінових процесів в економіці, рішення правових спорів, індексації розмірів грошових доходів населення тощо. Тому в Україні, як і в інших країнах світу, ЗМІ та громадськість приділяють багато уваги цьому показнику, з’являються критичні висловлювання щодо об'єктивності його розрахунків. З огляду на соціальну та політичну значимість показника індексу споживчих цін, дискусії в суспільстві навколо нього, ми починаємо саме з цієї теми».

Директор департаменту статистики цін О.Калабуха докладно зупинилась на питаннях методології та організації розрахунків ІСЦ та, зокрема, зазначила, що «методологія та організація цих розрахунків у нас у країні цілком відповідає міжнародним стандартам. Міжнародні експерти МВФ та ЄС, які постійно здійснюють моніторинг якості індексів споживчих цін у різних країнах світу, надають високу оцінку даним ІСЦ в Україні та відзначають, що розрахунки показника інфляції здійснюються на основі надійних статистичних методів.

Для забезпечення доступності, гласності та прозорості статистичної інформації щодо індексу споживчих цін усі матеріали з питань методології та організаційних засад його розрахунків є у вільному доступі на веб-сайті Держстату, а поточні зміни висвітлюються в рубриці „Коментарі фахівців“. Цікавим для користувачів буде й спеціально підготовлене популярне видання „Індекс споживчих цін: сприйняття та реальність“, електронна версія якого також представлена на сайті служби».

Прес-служба Держстату: 287-12-33, e-mail: O.Vyshnevska@ukrstat.gov.ua

Просмотров: 1979, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (2)

+
0
kvv
kvv
14 ноября 2011, 10:11
Київ
#
… а потім маленьке звірятко… (с)
+
+10
FANTOMAS
FANTOMAS
14 ноября 2011, 10:22
Марс
#
Александр, на Вас вся надежда!

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
×