ВХОД
Вернуться
Demchak
Руслан Демчак
Зарегистрирован:
19 августа 2011

Последний раз был на сайте:
6 декабря 2016 в 12:06
Подписчики (36):
buratinko
buratinko
Украина
71529233
Sanuxa Gogoman
vista1
vista1
himik23
himik23
olexch
Александр Чернов
34 года
Nline
Nline
AndreyM
Andrey M
37 лет, Киев
elvalery
elvalery
Киев
romava
romava
khortiza7777
khortiza7777
48 лет
Aristarkh
Aristarkh
Мироновка
anzevs
Влад Великолепный
Киев
все подписчики
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
4 октября 2011, 10:24

Чи варто боятись купляти валюту?

Деякі міфи, які заважають легально купляти долари

Згідно з постановою НБУ №278, з 23 вересня в Україні фізична особа не може здійснювати купівлю-продаж валюти та дорожніх чеків через банк чи обмінний пункт без пред’явлення паспорту.

Тепер отримали поширення декілька помилкових тезисів, які збивають з пантелику бажаючих придбати валюту. Розглянемо найбільш поширені судження.

1. Нібито в постанові вказано, що пред’являти можна будь-які документи, що засвідчують особу, але в банках вимагають тільки паспорт.

Співробітники банків чинять правильно, оскільки в своєму листі від 19.12.2001 р., НБУ визначає, що паспорт можна заміняти лише тимчасовим посвідченням, виданим паспортною службою, а використання інших документів, що засвідчують особу, при здійсненні банківських операцій законодавством не передбачено.

2.В постанові нібито сказано, що потрібно лише пред’явити паспорт, а не копіювати його сторінки, якщо сума обміну до 50 тис. грн.

Існує юридичне протиріччя, яке кардинально спотворює зміст цього тезису. З одного боку, нібито достатньо пред’явити, а з іншого, в тому ж документі сказано, що співробітник банку повинен зберігати копії сторінок документу, на основі якого і була проведена ідентифікація особи. Тому, в листі НБУ від 21.09.2011 р. №28-211/3760-11058 є вимога по зберіганню ксерокопій документів ДЛЯ УСІХ операцій.

3. Багато хто вважає, що у фізичних осіб є можливість не показувати паспорт при обміні до 8 тис. грн. (чи 1 тис. дол.)

Те, що в НБУ прийняли рішення послабити свої вимоги, цілком може виявитись правдою і протягом найближчого часу таке уточнення може з’явитись. Але зараз ніяких пом’якшуючих змін немає. Голова НБУ заявив, що вони чекають, поки стихнуть пристрасті, оцінять статистику обмінів і тільки потім приймуть рішення про можливість такого кроку і розмір суми, яку можна буде міняти без документів.

4. Нові вимоги не поширюються на агентські обмінні пункти, які не являються самостійними фінустановами.

Насправді постанова визначає для агентських обмінних пунктів ті ж правила, що і для банків. За винятком пари екзотичних обмінних операцій типу конвертації доларів у фунти.

5. Багато хто, побоюється, що паспортні дані можуть бути використані податківцями. Немов викриють тіньові прибутки, наприклад, якщо купляєш більше валюти, ніж у задекларований прибуток.

Вважаю, що це перебільшення. По-перше, необхідність збереження копії не означає обов’язок банку формувати базу даних. По-друге, ст. 60 та 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», передбачають, що ця інформація є банківською таємницею і може бути розкрита третім особам тільки в законодавчо установленому порядку. Отже, інформація буде розкрита тільки якщо у відношенні особи буде порушено кримінальну справу по звинуваченню в здійсненні економічного чи службового злочину (ухилення від сплати податків, хабарництво та ін.).

Навіть якщо сума обміну перевищує прибутки особи за рік, це не свідчить про порушення податкового законодавства. Податківцям все одно прийдеться доводити в суді, що особа не проводила валютообмінні операції циклічно, що і призвело до перевищення сум угод річних прибутків особи.

Як би там не було, існуючі зараз правила не можна назвати остаточними. Крім того, окружний адміністративний суд Києва почне розгляд справу про законність постанови Національного банку №278 про введення вимоги пред’явлення паспортів при валютообмінних операціях 20 жовтня. Не виключено, що рішення суду кардинально вплине на ситуацію.

Просмотров: 2212, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (2)

+
+16
Сергей Шматков
Сергей Шматков
4 октября 2011, 12:27
Луганск
#
Поставил +5. Первый вменяемый неистеричный комментарий на эту тему. Респект автору.
+
+5
Mozart
Mozart
4 октября 2011, 16:01
#
Браво автору!
И мои +10 в общую копилку :)
Подписался на Ваш блог.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 
×
окно закроется через 20 секунд