Зміцнення і без того активного попиту
Восени підвищення попиту продовжиться і зміцниться. Причин тому проглядається декілька.
По-перше, у людей на руках є певна грошова маса. Хтось не поїхав відпочивати через ковідні обмеження, хтось просто чекав стабілізації ситуації з пандемією.
По-друге, ситуація підігрівається постійним зростанням цін на нерухомість. З цього пункту випливає другий.
Зростання цін на нерухомість
Воно обумовлене несамперед зростанням вартості будматеріалів. Із початку поточного року подорожчали практично всі основні найменування.
Нагадаю, що близько 50% ціни квадратного метра формує вартість будматеріалів. Тож забудовникам від цього нікуди не подітися.
Окрім того, важливу роль відіграє фактор інфляції. За останній час в усьому світі було надруковано величезну кількість грошей, які потрібні були для підтримки економік у період активної боротьби з covid-19, дотацій тощо. Як наслідок — знецінення і девальвація практично всіх світових валют. І гривня — не виняток.
Читайте також: Купити столичне передмістя на 40% дешевше за новобудову в Києві: три головні ризики
Тобто, навіть попри те, що у нас курс долара плюс-мінус стоїть на місці, матеріали в гривні все одно дорожчають. Звідси і зростання ціни на квадратний метр. Люди розуміють, що дешевше, ніж сьогодні, вже не буде. І це виражається в кількості угод.
Податкові нововведення
Зокрема, передбачені законопроєктом 5600. Документом передбачається підвищення суми податку на доходи фізосіб від продажу третього і наступних об'єктів нерухомості з 5 до 18%. А також розширити кількість операцій на ринку нерухомості, що обкладаються ПДВ.
Простіше кажучи, наслідки для ринку будуть дуже плачевними. По-перше, швидше за все, ще більше зростуть ціни. По-друге, ймовірно, скоротиться кількість забудовників.
Читайте також: Нерухомість столиці: що буде з цінами на новобудови, землю і будинки під Києвом
Близько 30% угод на первинному ринку роблять «професійні» інвестори: на котловані вкладають, на кінцевих етапах будівництва продають. Нові правила оподаткування серйозно похитнуть такий хід подій, що ймовірно, призведе до зменшення кількості грошей у забудовників на первинних етапах будівництва. Чи всі впораються — питання.