Якщо минулого разу ми працювали з мінімально можливою сумою в 500 грн тільки для того, щоб випробувати механіку роботи з криптою, то тепер було вирішено вкласти суму побільше — 10 000 грн.
Читайте також: Топ-5 бірж для купівлі криптовалюти
Для покупки криптовалют був обраний зареєстрованийа в Лондоні і популярний в Україні майданчик Kuna. Ми не ставимо собі за мету будь-яким чином рекламувати цей майданчик і маємо намір описувати як позитивний, так і негативний клієнтський досвід, якщо такий буде отримано.
Вибір був зроблений з декількох причин:
-
Kuna працює з гривнею
-
Майданчик дозволяє клієнтам поповнювати свій баланс з карток українських банків
-
Процедура реєстрації та покупки криптовалют відбувається швидко і складається з декількох простих кроків
Загалом реєстрація не запитувала жодних документів. Необхідно було вказати і підтвердити свою електронну пошту і придумати досить складний пароль для входу. Після цього можна було починати купувати активи.
Це можна зробити в 2 кроки:
-
Поповнити баланс в гривні зі своєї банківської картки
-
Вказати суму до обміну і обміняти гривню на обрану криптовалюту
Після цього майданчик підтвердить здійснення угоди і на вашому балансі з'явиться куплена крипта.
Для поповнення балансу система запитала стандартні реквізити: номер картки, строк її дії та CVV.
Грощі на балансі відобразилися майже відразу після підтвердження платежу банку. У нашому випадку платіж проходив через Приватбанк.
При здійсненні платежу з банківського рахунку були списані 10 205,79 грн. З яких 50,78 грн. склала комісія банку, а ще 155,01 грн. склала комісія площадки. У підсумку на балансі відобразилася сума в 10 000 грн.
Головне питання полягало в тому, яку криптовалюту купити. Було вирішено інвестувати 10 000 грн рівними сумами в BTC і ETH. Що ми успішно і зробили близько 15:00 13 січня, коли котирування пари BTC/UAH перебувала на рівні понад 924 тис. гривень, а ETH/UAH — на рівні близько 28,5 тис. грн.
В результаті на нашому балансі з'явилося:
-
0,005362 BTC
-
0,174736 ETH
Вже на 14 січня вартість нашого портфеля склала 11 214,82 грн. («плюс» 1214 грн. за день). Станом на 18:10 28 січня вартість портфеля становить 11 284 грн. Загалом за період з 13 до 27 січня сукупна вартість наших криптоактивів підвищувалася до понад 11 900 грн. Треба відзначити, що котирування можуть істотно коливатися в межах одного торгового дня. Тому наша мета — простежити динаміку і можливий заробіток на довшій дистанції.
У що можна вкладатися у 2021 році
Як ми вже сказали, наш вибір зупинився на двох найвідоміших і найпопулярніших монетах. Але на цьому список варіантів не вичерпується. Загалом, ми розглядали можливість вкладень у 6 криптовалют, в які рекомендують інвестувати цього року експерти. А саме:
1. Bitcoin (BTC) — за 2020 рік подорожчав на 275%
Аналітики сервісу криптовалютної торгівлі Crypto Parrot опублікували в січні результати дослідження, які показують, що у 2020 році біткоїн оголошувався у ЗМІ «мертвим» в 3 рази менше, ніж у 2019-му. Більше того, «смерть» першій криптовалюті ЗМІ пророкували найменше за останні 7 років. За даними аналітиків, минулого року виходило всього 13 «некрологів» щодо біткоїна. Загалом же про те, що криптовалюті кінець, з моменту її створення у 2010 році було оголошено у загальному підсумку 382 рази.
Найчастіше швидку кончину криптовалюті передрікали в результаті появи негативних новин і різких корекцій. Найактивніше це відбувалося у 2017 році. Але ось що цікаво, того ж року біткоїн досяг ціни в $20 000, що було рекордною позначкою для того періоду. «Основні засоби масової інформації і провідні економісти спочатку взяли на себе провідну роль в тому, щоб поставити під сумнів майбутнє активу. Однак, з урахуванням того, що все більше інститутів використовують біткоїн, нарратив змінюється», — пише Джеймс Дайс, аналітик Crypto Parrot.
Поки ж фактом залишається те, що в січні BTC взяв нову для себе висоту в $41 тис. На думку засновника і генерального директора Social Capital Чамата Паліхапітія, ціна біткоїна ймовірно підвищиться до $100 тис., потім до $150 тис., а потім і до $200 тис. «В який період? Я не знаю. Років через п'ять або десять, але це триватиме», — вважає він.
Щоправда, його оптимізму не розділяють стратеги інвестиційного банку JPMorgan, на думку яких біткоїн не зможе встановити новий максимум і можливо продовжить дешевшати. Експерти JPMorgan вважають, що ціна біткоїна ймовірно залишиться нижче $40 тис. В основі цього прогнозу лежить зниження грошового потоку в головний криптофонд Grayscale Bitcoin Trust, на який припадає левова частка активів — $20 млрд.
Ми не купили біткоїн в момент, коли він в листопаді 2018 року коштував $4 тис. за монету, і навіть не за $26 тис. на самому початку січня 2021 року. Але навіть якщо ціна BTC знову наблизиться до $40 тис., ми будемо в непоганому плюсі.
У будь-якому випадку, експерти закликають не втрачати голову в роботі з криптою. «Незалежно від того, наскільки фанати біткоїнів хочуть прикинутися, що це захист від сценаріїв кінця світу, це не так, — попереджає мільярдер Марк Кубан. — Країни зроблять кроки для захисту своїх валют і своєї здатності стягувати податки. Тому, чим більше людей вірять, що це щось більше, ніж засіб заощадження, тим з більшим ризиком державного втручання вони стикаються».
На його думку, біткоїн сьогодні схожий на золото лише тим, що є засобом заощадження для багатьох інвесторів. Але оскільки пропозиція біткоїнів обмежена, а попит коливається, ціна залишається нестабільною. «Доки люди приймають біткоїн як цифрову версію золота, в це можна інвестувати», — вважає Кубан.
2. Ethereum (ETH) — за 2020 рік подорожчав на 460%
Ethereum вважається другою за популярністю криптовалютою після біткоїна. Також як, і біткоїн, «ефір» відрізняється високою ринковою капіталізацією. Його котирування сильно корелюють з котируваннями біткоїна і на початку року також різко зросли. Один з факторів, чому «ефіру» пророкують велике майбутнє — це вибуховий успіх проектів на основі децентралізованої фінансової системи (DeFi), які породили таке поняття як «дохідне фермерство».
Читайте також: Час криптоврожаю: що таке «дохідне фермерство» і як на цьому заробити
DeFi, або децентралізовані фінанси — це один з найбільш інноваційних напрямків у блокчейн-індустрії, який дозволяє заробляти криптовалюту за рахунок вже наявної. Сукупна вартість активів, заблокованих у DeFi-сервісах в грудні 2020 року вперше перевищила рекордні $15 млрд.
Серед переваг ETH експерти відзначають:
- Висока ліквідність — друга за ліквідністю криптовалюта в світі,
- Підтримка смарт-контрактів, що дозволяє створювати на основі криптовалюти децентралізовані фінансові системи.
3. Ripple (XPR) — за 2020 рік подорожчав на 59%
Ripple добре відома криптоактивістам і особлива тим, що за нею стоїть інноваційна платформа цифрових платежів, широко використовувана в RippleNet.
Основні переваги цієї монети:
-
Дуже низький обмінний курс
-
Миттєве підтвердження переказів.
-
Ripple співпрацює з банками та іншими фінансовими установами.
Все це змушує аналітиків давати сприятливі прогнози щодо зростання вартості XPR.
Чому цю монету вигідно купувати саме зараз? — Ціна дуже низька і дуже доступна. Тим паче, якщо порівнювати з іншими криптовалютами. Це той випадок, коли можна інвестувати в самому низу з розрахунком на зростання. Не виключено, що ця монета також з'явиться в нашому портфелі.
4. NOW Token (NOW) — за 2020 рік подорожчав на 710%
ChangeNOW, один з кращих сервісів обміну криптовалют на ринку, який створив власний токен NOW.
Токен служить внутрішньою валютою, що приймається в системі NOW. Експерти часто рекомендують даний криптоактив новачкам, хоча інтерес до нього проявляють і професійні інвестори.
5. Litecoin (LTC) — за 2020 рік подорожчав на 218%
Litecoin — криптовалюта, що добре себе зарекомендувала, яка отримала велику кількість послідовників. Ціна Litecoin зараз становить близько $123 за монету і це небагато, в порівнянні з BTC і ETH. При цьому вона також здатна зростати. Наприкінці минулого року ціна ледь сягала $70 за монету. Це цікавий варіант для інвестиції, враховуючи ті результати, які крипта показала у 2020 році. До кінця минулого року Litecoin закріпилася в числі найбільших криптовалютних проектів.
Серед переваги монети відзначається:
— Більш висока винагорода за блок, ніж у інших криптовалют
— Дуже невеликий середній час майнінга — зараз в середньому всього 2 хвилини.
6. Basic Attention Token (BAT) — за 2020 рік подорожчав на 28,8%
Пік популярності BAT припав на 2018 рік. Проте, ціна цього токена має всі шанси продовжити зростання у 2021 році. Справа в тому, що BAT користується популярністю на заході у авторів контенту, web-розробників та інших фахівців IT-сектора, а також піарщиків і маркетологів. Ваги монеті додає той факт, що вона була розроблена співзасновником Mozilla Firefox, а тому користується великою повагою в описаних вище колах. Це дозволяє монеті щорічно стабільно дорожчати.
Переваги криптовалюти:
- Використовуючи Brave Browser можна отримати винагороду у вигляді BAT за перегляд реклами.
- Рекламодавці платять мінімум $2500 на місяць, щоб представити свої продукти користувачам Brave.
Ми й надалі будемо стежити за зміною вартості свого портфелю, при необхідності продавати та купувати різні криптоактиви та ділитися з читачами результатами наших інвестиційних експериментів.