Найкращу динаміку продемонстрував крипторинок.
Джерело: Bloomberg, MSCI Inc.
Електромобілі та вакцини
Джерело: Bloomberg
Серед 500 компаній з найбільшою ринковою вартістю найприбутковішою є виробник електрокарів Lucid Group Inc. Інвестовані в неї на початку року $10 тис. перетворилися б $38,7 тис. під кінець року.
Схожу дохідність має виробник вакцин BioNTech SE, який би приніс $31,5 тис.
А ось Zoom Video Communications, один з фаворитів 2020 року, погано переніс зняття карантинних обмежень. Вклавшись у нього, ви б за рік втратили $4,4 тис.
Читайте також: Акції Pfizer відновили ріст після звіту компанії за квартал
Феномен «мемних» акцій
Джерело: Bloomberg
Одним із сюрпризів 2021-го стало зростання ролі приватних інвесторів. Скоординувавши свої дії через онлайн-чати, вони розганяли акції маловідомих компаній, створюючи шорт-сквізи та завдаючи хедж-фондам мільйонних збитків. Два найяскравіших приклади «мемних» акцій, AMC Entertainment Holdings та GameStop, за рік виросли на 1260% та 720% відповідно.
Читайте також: Мільярди на собаках: чому злетіла Shiba Inu і чи надовго
Ставки, що не виправдали сподівань
Джерело: Bloomberg
Однак багато інвестицій цього року не виправдали покладених на них сподівань. Наприклад, фонд Ark Innovation відомої інвесторки Кеті Вуд, що у 2020 виріс на 150%, за цей рік впав на 20%, сигналізуючи спад інтересу інвесторів до технологічних компаній, що досі не приносять прибутків.
Інвестори, що розраховували на повне зняття карантинних обмежень, також понесли збитки. Наприклад, $10 тис., інвестовані у U.S. Global Jets ETF, зменшились би на $600. Деякі стратеги вважають, що справжнє відкриття економіки відбудеться вже у 2022-му, коли пандемію буде повністю подолано.
Китайські репресії
Джерело: Bloomberg
Для китайських фондових ринків 2021 рік був особливо важким. Регуляторні утиски Пекіну у цілій низці секторів, від IT до нерухомості, лише поглибили уповільнення економічного росту країни. Деякі експерти вважають, що у цьому році Китай пом’якшить монетарну політику та збільшить стимулювання економіки, запустивши відновлення ринку. Але наразі $10 тис., інвестовані у Alibaba Group, втратили б половину вартості, а вклавшився у China Evergrande Group, ви б завершили рік із $1000.
Читайте також: 5 найнесподіваніших подій для інвесторів у 2021 році
Ефір обігнав біткоїн
Джерело: Bloomberg
Криптовалюти стали одним із найбільших переможців 2021. На своєму піку сектор наблизився до капіталізації у $3 трлн. При цьому частка біткоїна на ринку знизилася, частково через стрімкий ріст ефіра, підігрітий розвитком секторів децентралізованих фінансів та невзаємозамінних токенів (NFT). Якщо $10 тис., інвестовані в біткоїн, перетворилися б на $16 500, інвестиція в ефір залишила б вас із $50 000.
Читайте також: 26% австралійських криптокористувачів хочуть купити криптовалютні подарунки на Різдво
Незвичний рік для олова
Джерело: LME, Bloomberg
Відновлення економіки та бажання інвесторів захиститися від інфляції викликали ралі на ринку сировини. Хоча одразу кілька сировинних товарів показали гарний результат минулого року, одним із найбільших сюрпризів стало олово. Цей метал, який зазвичай залишається поза полем зору інвесторів, за рік подорожчав майже вдвічі.