► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Загалом, протягом 2024 року було засвідчено 452 217 договорів купівлі-продажу нерухомості. Цей показник на 12% перевищує рівень 2023 року, проте він все ще на 28% нижчий, ніж у довоєнному 2021 році.
Цікавим фактом є те, що більшість угод (60%) стосувалася земельних ділянок. Українці віддають перевагу інвестиціям у землю, ніж у житло. Кількість угод щодо купівлі-продажу землі зросла на 18% за рік, досягнувши 273 тисяч. Проте, цей показник також не досягає довоєнного рівня 2021 року, коли було укладено 306 тисяч подібних договорів.
Деталі
Ситуація з купівлею-продажем житла є менш оптимістичною. За рік кількість таких угод зросла лише на 3%. Наразі цей показник майже вдвічі нижчий, ніж до початку повномасштабного вторгнення росії.
Водночас українці почали частіше користуватися іпотечними програмами для придбання житла. Кількість іпотечних договорів за рік зросла на 14%, сягнувши майже 13 тисяч.
Значний вплив на відновлення попиту на іпотечне житло мала державна програма «єОселя». Завдяки їй у 2024 році було оформлено 70% іпотек на житло, що становить 8,5 тисяч угод.
Страхування житла від наслідків «прильоту»
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.