► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
«Обсяг двосторонньої торгівлі між нашими державами зростає. Торік — на майже 30%. Цьогоріч ще додатково на майже 6%, сягнувши $747,2 млн», — зазначила Свириденко.
Вона наголосила, що Україна працює над посиленням двосторонньої торгівлі із Японією й відзначає пожвавлення активності від початку повномасштабного вторгнення. Мета України нині — не тільки торгувати із Японією, але також залучати японські інвестиції в Україну для створення японської продукції в Україні.
Японія є другим за обсягом донором допомоги бюджету України, надавши цього року $4,2 млрд підтримки.
Країна також реалізує понад 30 проєктів через міжнародні організації у сферах сільського господарства, медицини та гуманітарного розмінування.
>Свириденко закликала японський бізнес інвестувати в ключові сектори української економіки, локалізувати виробництва та створювати спільні підприємства з українськими компаніями.
Вона звернулася до уряду Японії з проханням підтримати відновлення пошкоджених чи зруйнованих українських промислових об'єктів.
У міністерстві зазначили, що у бізнес-форумі, організованому Японською організацією зовнішньої торгівлі (JETRO), взяли участь представники урядів обох країн, Торгово-промислової палати України, Федерації роботодавців України, два десятки українських компаній та понад 200 представників японського приватного сектору.