Дискусії на заході були зосереджені навколо подолання непередбачуваних викликів сьогодення, перебоїв з постачанням енергії, підтримки від західних партнерів та вплив тривалої війни на бізнес і суспільство.
В межах заходу відбулися дві панельні дискусії. Перша була присвячена «Бізнесу та економічним перспективам». Володимир Лепушинський, директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України, та Олексій Соболев, перший заступника Міністра економіки України, обговорили очікувані виклики, пов'язані з дефіцитом енергії та розвитком ринку праці у прийдешню зиму.
Друга панель, «Бізнес-перспективи на 2024/2025 роки», зібрала бізнес-лідерів міжнародних корпорацій, зокрема Алессандро Дзанеллі, генерального директора Nestlé South Eastern Europe, Олівера Гірліхса, генерального директора Bayer, Євгені Іваницю, виконавчого директора Jysk в Україні, та Янніса Кіріакопулоса, голову правління Piraeus Bank в Україні. Спікери обговорювали, як компанії готуються до зими 2024 року та подальшого розвитку, торкаючись питань обмеження енергоресурсів, економічних прогнозів та управління персоналом.
Щодо планів, Piraeus Bank продовжуватиме підтримувати місцевий бізнес і приділяти особливу увагу підтримці ветеранів, які повертаються та інтегруються в суспільство. Ми віримо, що ці люди відіграватимуть важливу роль у відбудові економіки, зокрема як приватні підприємці.
Модератори заходу «War & Business» запитали у спікерів про останні фінансові тенденції та про те, як їхні організації оцінюють стан справ. Відповідаючи, Янніс Кіріакопулос поділився своїми думками: «Ми спостерігаємо зростання кредитів на фінансування оборотного капіталу, зниження відсоткових ставок та збільшення нових пропозицій від міжнародних фінансових установ, які поєднують кредити з грантами — і ці продукти стали дуже популярними. Цікаво, що за останні 7 місяців депозити зростають швидше, ніж кредити. Це свідчить про сталу тенденцію до заощадження. Громадяни довіряють банкам. Стійкість фінансового сектору є прикладом для всього світу, як і його інновативність та гнучкість. Миттєве перенесення даних у хмару, безперервна робота в умовах війни та ініціатива НБУ створювати банки для фінансової інклюзії — це лише кілька прикладів. Все це — позитивні сигнали, на які звертають увагу інвестори перед тим, як ухвалювати рішення про інвестиції».
Як великий прихильник відновлення України, Piraeus Bank продовжуватиме підтримувати підприємництво та стійке зростання економіки. Завдяки таким заходам, банк прагне надати бізнес-лідерам інструменти та аналітику, необхідні для успішної навігації у складних економічних умовах України.