► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Ціни
Ціни на нафту продовжили падіння в понеділок на очікуваннях збільшення видобутку ОПЕК+, починаючи з жовтня, а ознаки млявого попиту в Китаї та США, двох найбільших світових споживачів нафти, викликали занепокоєння щодо майбутнього зростання споживання.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 61 цент, або на 0,8%, до 76,32 дол за барель, в той час, як американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 52 центи, або на 0,7%, до 73,03 дол за барель.
Втрати відбулися після того, як минулого тижня ціна нафти Brent впала на 0,3%, а WTI — на 1,7%.
ОПЕК
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та їхні союзники, група, відома як ОПЕК+, має намір продовжити заплановане збільшення видобутку нафти з жовтня.
Вісім членів ОПЕК+ планують збільшити видобуток на 180 000 барелів на добу у жовтні в рамках плану, який передбачає початок згортання останнього етапу скорочення видобутку на 2,2 млн барелів на добу, зберігаючи при цьому інші скорочення до кінця 2025 року.
Brent, і WTI зазнають збитків вже два місяці поспіль, оскільки занепокоєння щодо попиту з боку США та Китаю переважили нещодавні перебої з постачанням лівійської нафти на тлі суперечки між урядовими фракціями та напруженості в ключовому регіоні видобутку на Близькому Сході, пов'язаної з конфліктом між Ізраїлем та Сектором Газа.