Кредитування та війна — актуальний статус ринку
В Україні сьогодні склалася складна макро- та мікрофінансова ситуація. Головною причиною виступила військова агресія Росії в лютому 2022 року. Крім фізичного знищення безлічі об'єктів незліченної кількості сфер промисловості, війна спричинила невизначеність у різних економічних секторах та призвела до необхідності розробляти нові стратегії відновлення та розвитку.
Перерозподіл бюджетних коштів (витрати) на військові цілі, підвищення податків, різке зниження доходів державного сектора (втрата близько 30% ВВП у 2022 році) — ключ до нестабільності кредитного ринку.
Які проблеми ми спостерігаємо сьогодні?
-
Загальне зниження кількості фінансових установ та кредитних продуктів;
-
Велика кількість нефіксованих процентних ставок;
-
Підвищення розміру реальної процентної ставки за рахунок зростання номінальної, комісій, страхування, штрафів тощо;
-
Зміна регламенту розгляду заявок на кредит — переважно підвищення вимог до потенційного позичальника.
В абсолютній більшості таких недоліків ринку стосуються банківських кредитних установ, які сильно залежать від політичних рішень та міжнародних фінансових організацій.
Сценарії фінансового сектора в Україні на 2025 рік
Міністерство фінансів України визначило основну стратегію відновлення економіки на 2025 та 2026 роки. Варто наголосити, що стратегія, на жаль — лише план, і не завжди вдається дотримуватись кожного пункту, тим більше, в умовах війни, коли щодня бойові дії можуть кардинально змінити ситуацію.
На що спираються МФУ та НБУ?
-
Перерозподіл великої кількості коштів на обороноздатність;
-
Відновлення об'єктів критичної інфраструктури та житлового фонду;
-
утримання боргової стійкості з МВФ та іншими великими донорами;
-
Підвищення ефективності бюджетних витрат;
-
зниження дефіциту бюджету;
-
боротьба з корупцією;
-
Залучення нових інвесторів переважно з розвинених західних країн;
-
Повне розблокування морських портів та забезпечення безпеки торгівлі;
-
Інтеграція економіки із Європейським Союзом;
-
Прискорення економічного зростання за рахунок внутрішніх інвестицій у нові технології у різних сферах.
Таких пунктів налічується кілька десятків, і виконання кожного — запорука успішного відновлення економіки України, зокрема показників кредитного ринку.
Фахівці з кредитування прогнозують повну залежність доступності цієї сфери від бойових дій. Якщо в 2025 році вдасться досягти миру, ринок повільно реабілітуватиметься, але очікувати імпульсних стрибків не варто. По-перше, міжнародні інвестори враховуватимуть стійкість «світу», а якщо зберігатимуться ознаки підготовки до відновлення військових дій протягом кількох років, вкладень у бізнес та промисловість очікувати не варто.
По-друге, навіть за умови стійкого світу відновлення довоєнних показників займе щонайменше 4−5 років і вимагатиме від потенційних позичальників терпіння та вміння підлаштовуватися під актуальну ситуацію.
Кредит під заставу нерухомості у Києві — гарантія стабільності
Кредит під заставу нерухомості в Києві у приватних фінансових компаніях — сьогодні ідеальна альтернатива банківському кредитуванню. Співпраця з небанківською організацією за системою заставного кредитування гарантує позичальнику не лише добрі умови сьогодні, а й стабільні взаємини на кілька років уперед.
Чому так? Об'єкт застави (нерухомість) сильно знижує ризики неплатоспроможності позичальника в очах кредитора і дає можливість фінансовій компанії давати більше свободи та бонусів, наприклад:
-
Велику суму позики;
-
Низьку відсоткову ставку;
-
Гнучкі умови погашення;
-
Найменша кількість додаткових витрат;
-
Високий відсоток заохочення за рахунок лояльних вимог.
Найкращий варіант кредиту під заставу нерухомості у Києві у 2024−2025 роках — це пропозиція «Кредит 112», компанії з більш ніж 20-річним стажем кредитування в Україні.
-
Позика до 30 000 000 грн.;
-
Фіксована ставка — від 1,5%;
-
Будь-які види нерухомості під заставу;
-
80% від ціни об'єкта готівкою на руки;
-
Термін кредиту — до 10 років;
-
Не відіграють мету позики кредитна історія та довідка про доходи.
Подати заявку на вигідний кредит під заставу нерухомості в Києві можна на сайті «Кредит 112» або у процесі консультації фахівця за телефоном +38−063−112−5−112.