►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ситуація на ринку
Макропродукти, включаючи індекси та біржові фонди (ETF), у червні купувалися незначними обсягами, що було обумовлено зниженням ризиків, а короткі покриття трохи перевищили довгі продажі. Без урахування коригувань на зміну ринкової вартості короткі позиції щодо ETF, зареєстрованих у США, у первинному портфелі у червні скоротилися на 6,8%, при цьому значне покриття коротких позицій спостерігалося у ETF, орієнтованих на фірми з малою капіталізацією, фінансові та промислові активи, нерухомість та охорона здоров'я.
«Короткі позиції щодо ETF тепер складають 10,2% короткого портфеля акцій США (за винятком індексних продуктів), що є найнижчим рівнем з грудня 2019 року і знаходиться поблизу п'ятирічних мінімумів у 3-му процентилі, порівняно з 11,1% наприкінці травня і 10,8% на початку 2024 року», — наголосили в Goldman Sachs.
Регіональна активність
Що стосується регіональної активності, то хедж-фонди продавали акції компаній розвинених ринків (DM) Азії вперше за 6 місяців та найшвидшими темпами з вересня. Всі акції на азіатських ринках були продані у чистому вигляді, при цьому лідирували Сінгапур, Австралія, Гонконг та Японія. У Північній Америці та Європі також спостерігався чистий продаж в умовному вираженні.
Акції азіатських ринків, що розвиваються (EM) представили найбільш популярний регіон у червні, продовжуючи тенденцію чистих покупок протягом 6 з останніх 7 місяців. Корея і Тайвань були найбільш покупними ринками, що перевищило чисті продажі в Китаї та Таїланді.
Чисті продажі китайських акцій продовжилися другий місяць поспіль, причому чисті продажі американських депозитарних розписок (АДР) та гонконгських акцій перевищили чисті покупки акцій материкового Китаю.
У галузевому розрізі чисті продажі у червні спостерігалися у 8 з 11 секторів, при цьому лідирували акції компаній сектору технологій, медіа та телекомунікацій (TMT) та сектора споживчих товарів.