► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Серед найбільш перспективних, експерти Київської школи економіки називають ірландського виробника будівельних матеріалів CRH, який володіє трьома цементними заводами в Україні під брендом CEMARK.
Від початку повномасштабного вторгнення компанія вже інвестувала $80 млн. У 2023 році CRH підписала мандатний лист з ЄБРР щодо спільного придбання активів італійської Buzzi в Україні. Цю угоду, яку оцінюють у $100 мільйонів, наразі розглядає Антимонопольний комітет України (АМКУ).
Інша ірландська компанія, Kingspan, планує інвестувати $300 мільйонів у проєкт «Сірша» (ірл. Свобода). Вони очікують, що до 2026 року на заході України запрацює новий виробничий кампус.
Українські компанії також активно інвестують у будівельну галузь. У 2022 році девелоперська компанія City One Development розпочала будівництво склозаводу у Київській області. Єдиний аналогічний завод у Лисичанську був зруйнований ще у 2014 році, і з того часу український попит покривався імпортом, який до початку повномасштабного вторгнення на 75% складався з російської та білоруської продукції.
Задекларована вартість проєкту City One Development складає 100 млн євро, а завершення будівництва очікується через декілька років. Компанія також оголосила про намір побудувати ще один завод до 2025 року.
Загальні інвестиції у виробництво матеріалів для відновлення на трьох цих підприємствах становлять $500 мільйонів. Проте, як зазначають автори дослідження, цього може бути недостатньо, оскільки частина суми залежить від рішення АМКУ.