Минулого тижня Virgin Galactic повідомила, що має намір здійснити зворотний поділ цінних паперів у пропорції 20 до 1. Її акції з'явилися на ринку з новою ціною з 17 червня. Фірма зробила такий крок, прагнучи захиститися від можливого делістингу. Норми NYSE вимагають, щоб ціна акцій представлених на ній компаній дорівнювала мінімум $1. Папери Virgin Galactic раніше оцінювалися гірше.
З кінця 2023 засновник Virgin Galactic перестав її фінансувати
Ринкові гравці явно усвідомлюють, що фірми, які проводять зворотний спліт заради можливості залишитися на фондовому ринку, безумовно мають слабкі фундаментальні показники. З іншого боку, вони майже не підтримуються на ринку. За словами аналітиків lblv.com, якщо у такій ситуації штучно підвищити вартість, щось принципово не зміниться.
Протягом торгів 17 червня котирування космічної фірми в моменті просідали практично на 33,6%. Цього року до проведення спліту котирування Virgin Galactic обвалилися більш ніж на 65%. Її ринкова ціна на початку поточного тижня дорівнювала $240,6 мільйона. У момент появи на біржі (2019-го) капіталізація компанії становила $2,3 мільярда.
Наприкінці минулого року бізнесмен Річард Бренсон, який заснував Virgin Galactic, повідомив, що збирається припинити вкладати кошти в компанію. Він заявив, що його бізнес зіштовхнувся з фінансовими проблемами після коронавірусної епідемії, а Virgin Galactic має вистачати активів для самостійної підтримки себе в майбутньому.
Яна Баріна, фінансовий аналітик LBLV