Крім того, у банку розповіли, як з початку повномасштабного вторгнення українці використовують подібні кредити. Так, цілі, на які клієнти найчастіше беруть кеш-кредити, практично не змінилися. Це зазвичай великі витрати, як-от відновлення чи ремонт житла, купівля меблів, побутової техніки, ремонт або придбання вживаного авто. Також серед потреб — купівля «сьогоденних» товарів, наприклад, генераторів і сонячних батарей. Водночас у Сенс Банку зазначають, що нові та існуючі клієнти можуть оформити кредит готівкою від 5 до 300 тисяч гривень на споживчі потреби.
За словами банкірів, незмінним залишається і профіль клієнта. Це фізичні особи, громадяни України, що отримують постійний щомісячний дохід, мають офіційне працевлаштування та позитивну кредитну історію.
Також стало відомо, що на ринку кредитування готівкою зберігається традиційна сезонність, щоправда, не в тих обсягах, які були до повномасштабної війни. До 2022 року значна активність ринку збільшувалась навесні, зокрема в березні та квітні, наразі зростання не настільки стрімке. На думку Ольги Пархоменко, Директорки з роздрібного кредитування Сенс Банку, на темпи відновлення ринку споживчого кредитування, з одного боку, впливає попит за рахунок покращення фінансового стану позичальників, а з іншого — пом’якшення кредитних політик Банків. Але насамперед воно залежить від поточної ситуації в країні, що напряму пов’язано зі споживчими настроями. Це можна спостерігати після «активності» тривог, обстрілів і відключення світла у регіонах.
Попри це, зростання попиту на готівкові кредити традиційно очікується у серпні, коли родини з дітьми починають готуватися до шкільного сезону, а також напередодні новорічних свят.
Нагадаємо, нещодавно Sense Bank розповів, що з лютого 2024 року власники кредитно-дебетової картки Caméléon, яка є бестселером серед клієнтів, заробили понад 2,7 млн бонусів у межах програми лояльності. Накопичені бали можна вивести на картку реальними грошима.