►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Головні чинники зростання прибутковості в річному вимірі - збільшення процентних доходів та значно менші відрахування в резерви під збитки від активних операцій», — йдеться у повідомленні регулятора.
ОВДП
За останній рік банки більш активно фінансували потреби уряду, наростивши вкладення в ОВДП. Це позначилося на структурі процентних доходів: частка доходів банків від ОВДП за рік (з 1 квітня 2023 року до 1 квітня 2024 року) зросла на 6,7% до понад 26%.
Кредитування
Водночас банки нарощують кредитування: обсяги гривневих бізнес-кредитів зростають три квартали поспіль, роздрібних — понад рік. Від кредитування юридичних та фізичних осіб платоспроможні банки в першому кварталі 2024 року отримали 34 млрд грн процентних доходів, що на 13% більше ніж показник за аналогічний період 2023 року.
«Це є результатом стабільного зростання кредитних портфелів клієнтів з середини минулого року. Однак зниження ставок за новими кредитами позначилося на зменшенні дохідності корпоративного кредитного портфеля», — зазначили у НБУ.
Інші показники
Інші фінансові показники банківської системи за перший квартал 2024 року:
- операційні доходи банків становили 78,7 млрд грн (+10,3% в річному вимірі);
- рентабельність капіталу банківського сектору станом на 1 квітня 2024 року — 51,1%;
- нарахована банками сума податку на прибуток за перший квартал — 10,3 млрд грн.
Станом на 1 квітня лише вісім із 63 платоспроможних банків були збитковими із сукупним збитком 111 млн грн.