►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Обсяг збитків іноземних компаній зріс на третину з моменту останнього підрахунку в серпні минулого року, що підкреслює масштаби фінансового удару по корпоративному світу від агресії рф.
«Оскільки вторгнення росії продовжується на тлі нестабільної військової допомоги Заходу, а деталізація західних режимів санкцій зростає, компанії, які все ще прагнуть вийти з росії, ймовірно, зіткнуться з подальшими труднощами та будуть змушені погоджуватися на більші списання та збитки», — сказав Ян Мессі, керівник відділу корпоративної розвідки EMEA, консалтингової компанії з глобальних ризиків S-RM.
Москва вимагає знижки принаймні 50% на продаж іноземних активів і постійно посилює вимоги до виходу компаній, часто приймаючи номінальні комісії всього в один рубль.
Цього року продажі активів, що належать Shell, HSBC, Polymetal International та Yandex NV були оголошені на загальну суму майже $10 млрд зі знижками до 90%. Минулого тижня Danone заявила, що отримала дозволи регуляторних органів на продаж своїх російських активів. При цьому французька компанія зазнала загальних збитків у $1,3 млрд.
Москва вже взяла під тимчасовий контроль активи кількох західних компаній, зокрема Fortum, Carlsberg, OMV та Uniper.
Близько 1 000 компаній вже вийшли з рф. Але сотні компаній досі працюють у росії або призупинили свій бізнес, згідно з аналізом Єльської школи менеджменту.
До компаній, які все ще працюють або ведуть бізнес у росії, входять Mondelez International, PepsiCo, Auchan, Nestle, Unilever і Reckitt. Інші, у тому числі Intesa Sanpaolo, стикаються з бюрократичними перешкодами у спробі піти.