►Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Збитки від обстрілів
«За попередніми підрахунками, чек за збиток, який ми пред'явимо ворогові за останні атаки, сягає щонайменше 90−100 млн євро, якщо говорити тільки про високовольтне обладнання «Укренерго», — написав Кудрицький.
При цьому він зазначив, що енергетики готувалися до ударів: формували склад обладнання та матеріалів, тренували персонал.
Крім того, за його словами, дуже важливу роль зіграли інженерні укріплення на об'єктах «Укренерго», облаштовані спільно з обласними військовими адміністраціями та Державним агентством з відновлення.
«Попередньо — без цього пошкоджень могло бути вдвічі більше, а наслідки ще серйознішими. Дякуємо колегам і продовжуємо нарощувати захист паралельно з відновлювальними роботами», — зазначив очільник НЕК.
Де складна ситуація
«Складна ситуація залишається в трьох областях. У Харківській області ми разом із фахівцями обленерго знайшли нестандартні технічні рішення, як живити місто і регіон і дати більше потужності. Її все ще не вистачає, тож мусимо розподіляти наявні обсяги електроенергії між споживачами за певним графіком. Зараз максимально зосереджені на нарощуванні наших можливостей тут», — описав ситуацію керівник «Укренерго».
За його словами, подекуди діють застосовані диспетчерським центром «Укренерго» обмеження енергопостачання в Одеській та Дніпропетровській областях, в останній, зокрема, через масовану атаку шахедами цієї ночі.
Кудрицький пояснив, що це вимушений захід, необхідний для стабілізації ситуації в регіонах, і це може зайняти кілька днів.
Ракетна атака
22 березня рф здійснила найбільш масову атаку на енергосистему, поціливши, зокрема, кількома ракетами в ДніпроГЕС, пошкодивши ТЕС, ПС, магістральні та розподільчі мережі. Майже в половині областей України 22 березня довелося обмежувати постачання електрики.