У рамках події пройшла дискусійна панель «Цифрові тренди: виклики та можливості». Спікери розповіли про вплив цифрових технологій і штучного інтелекту на подолання гендерної нерівності.
Зокрема, членкиня правління Sense Bank Інна Тютюн розповіла, як стрімко розвивається діджиталізація в банківському секторі, що робить послуги більш доступними для всіх клієнтів.
«За останні роки відбулись революційні зміни. У 2019 році майже 80% клієнтів оформлювалися через відділення. Наразі 65% наших клієнтів відкривають картки через цифровий застосунок Sense SuperApp, що робить процес більш швидким, зручним і доступним для всіх. Майже 70% продуктів для фізичних осіб ми продаємо саме через цифровий банк і вже закінчуємо роботу над можливістю онлайн-відкриття для юридичних осіб», — розповіла Інна Тютюн.
Також пані Тютюн звернула увагу на важливість освіти задля забезпечення рівних можливостей як для жінок, так і для чоловіків.
«Перевагою нашої країни є те, що вже зараз на рівні держави приділяється увага освіті, самоосвіті й розвитку — і у цій сфері немає поділу на гендер. Для цього багато роблять Мінцифра та Міносвіта. У Sense Bank розуміють цінність людського капіталу, тому активно долучаються до освітніх проєктів для студентів. Крім того, у нас є навчальні курси, які допомагають розвивати цифрові навички».
Член наглядової ради Sense Bank Ростислав Дюк також додав про необхідність підвищувати рівень цифрової та фінансової освіти серед клієнтів.
«За останні роки відбулась трансформація держави, фінансових технологій і людей. Люди розуміють корисність цифрових послуг і швидко опановують нові сервіси. Держава створює цифрову структуру, яка покращує життя громадян й сприяє зменшенню корупції. Водночас викликом перед країною стає питання кібербезпеки. Чим більше ми діджиталуємось, тим більше маємо звертати увагу на цифрову та фінансову освіту».
Також у дискусії взяли участь керівник експертної групи з розвитку новітніх технологій і цифрових інновацій директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Ольга Осінська, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, д.е.н., голова Правління УМВБ Анатолій Гулей, головний юрист проєктного офісу з віртуальних активів Міністерства цифрової трансформації України Дмитро Ніколаєвський.
Gender Balance Conference організована Київським Інститутом Бізнесу та Технологій за результатами присудження Нобелівської премії з економіки 2023. Це платформа для важливих дебатів, нових ідей та стратегій, що вже змінюють обличчя майбутнього ринку праці.
Sense Bank — системно важливий український банк, 100% акцій якого належить державі в особі Міністерства фінансів України. Фінустанова обслуговує близько 3 млн фізичних, 55 тисяч юридичних осіб та 85 тисяч ФОПів у 130 відділеннях по всій Україні, а також онлайн банку Sense SuperApp.
Наразі у банку працює 4339 співробітників, серед яких 69,14% — жінки. Вони складають значну частку керівного складу — 53,7%. Sense Bank системно дбає про інклюзію, зокрема гендерну рівність на ринку праці.