►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У відомстві зазначили, що зростання кількості українських компаній, що отримали статус АЕО, має динаміку, схожу з більшістю країн ЄС у перші роки впровадження програми, а подекуди її перевищує.
АЕО — це особливий статус, що засвідчує високий ступінь довіри до суб'єкта господарювання. Він надає митні спрощення та переваги у міжнародній торгівлі, за рахунок чого також можна компенсувати і ряд складнощів на кордоні, викликаних зовнішніми обставинами. Україна отримала таку можливість у 2020 році.
«Незважаючи на війну, український бізнес скористався цією можливістю та суттєво збільшив динаміку в отриманні авторизацій АЕО. Так, за 3 роки та 7 місяців роботи програми АЕО (станом на початок березня 2024 р.) отримано 31 авторизацію АЕО», — йдеться в повідомленні Мінфіну.
Для порівняння, за перші чотири роки функціонування програми АЕО в ЄС (2008−2011 роки) бізнес в понад половини країн ЄС (17 держав-членів) мав схожий або значно менший, або навіть нульовий темп нарощення авторизацій АЕО.
Бізнес в 11 державах — членах ЄС мав більший темп нарощення АЕО.
Українські компанії, які зараз перебувають лише на четвертому році запровадження програми й в умовах повномасштабної війни, у 2024 році вже отримали 9 авторизацій АЕО (станом на 5 березня).
«Отже, з початку 2024 року вони рухаються схожими темпами з бізнесами лідируючих країн ЄС в нарощенні АЕО протягом цього ж періоду (в Німеччині - 11, у Франції - 10, у Хорватії та Польщі — по 7)», — зазначили у відомстві.