► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
За сценарієм часткового проведення реформ економіка може зростати приблизно на 4% протягом 10 років, а ВВП на одну особу у 2033 році перевищить $10 000.
Під час розрахунку показників НБУ враховував досвід країн, що пройшли євроінтеграційний шлях.
Так, у країнах Центрально-Східної Європи, які приєдналися до ЄС у 2004 році, рівні продуктивності праці та ВВП на одну особу у 2003 році були в середньому майже на 10% вищими, ніж якби вони не мали можливості вступу.
Вже сама перспектива членства в ЄС та відповідні умови стимулюватимуть економічне зростання країни ще до офіційного вступу, а процес інтеграції — зовнішню торгівлю та залучення інвестицій, що посилить інституційну спроможність країни, вважають у НБУ.
Це, своєю чергою, сприятиме підвищенню ефективності використання ресурсного потенціалу, зменшенню корупції, поглибленню ринкової конкуренції.
У Нацбанку додають, що українська економіка поступово відновлюється переважно завдяки надолуженню втрат, спричинених повномасштабною агресією росії. Однак стійке економічне зростання високими темпами можливе лише за сталого підвищення рівня продуктивності