►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Бачимо вже більш широку географію. Нове житло люди купували у Чернігівській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Бачимо також тенденцію у виборі житла в межах того регіону, де знаходилося знищене. Переважно люди обирають квартири на вторинному ринку нерухомості», — зазначив Кубраков.
Компенсація за житло
За його словами, також уже понад 35 тис. сімей отримала компенсацію на загальну суму більше 3 млрд грн. Ці кошти люди зможуть використати для проведення поточних і капітальних ремонтів осель, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.
Читайте: Компенсація за знищене житло: як отримати гроші та житлові сертифікати
Читайте: Уряд спростить процедуру отримання коштів за програмою «єВідновлення»
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Уряд 16 січня ухвалив постанову, яка вдосконалить механізм реалізації програми «єВідновлення».
Передбачаються, зокрема, наступні зміни:
- спрощення процедури припинення права власності на знищений об'єкт;
- покращення взаємодію міністерств щодо обміну інформацією;
- наявність чіткого алгоритму оскарження дій Комісій;
- оновлення порядку нарахування коштів та їх використання на будівництво приватного, садового або дачного будинку.
З грудня 2023 року для українців, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій, з'явилася зможуть отримати допомогу для проведення не лише термінового ремонту (сума компенсації — до 200 тис. грн), а і капітального ремонту своїх домівок.
Максимальна сума компенсації на цьому етапі: 350 тис. грн для відновлення квартири і 500 тис. грн для приватного будинку.