►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Він нагадав, що у 2023 році програма пільгового кредитування бізнесу зазнала низки трансформацій: всі кредити розділені на інвестиційні і обігові (із підвищеними ставками), змінився перелік пріоритетних галузей і напрямів.
«Утім цей перелік залишається досить широким, а фокус програми, яка раніше була орієнтована на малий та середній бізнес, розмився. Це призвело до збільшення видатків за програмою, зростанню заборгованості по виплатам банкам з державного бюджету, що на кінець 2023 року сягне 5 млрд грн», — зауважив Гетманцев.
Він зазначив, що програма пільгових кредитів «5−7-9%» продовжує відігравати ключову роль у пожвавленні кредитування, але в умовах обмежених бюджетних ресурсів у 2024 році вона має бути модифікована.
«Насамперед, з метою більш таргетованої підтримки МСБ та вразливих до безпекових ризиків підприємств. Уряд має підготувати концепцію трансформації програми до кінця першого кварталу 2024 року у рамках оновленого меморандуму з МВФ», — додав Гетманцев.
Читайте також: Бізнес отримав ще 3 мільярди за програмою кредитів під 5−7-9%
Нагадаємо
У держбюджеті на 2024 рік передбачено 18 млрд грн на компенсацію відсотків за пільговими кредитами за програмою «5−7-9».