►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про реєстр
«Минулого тижня було обрано семеро членів Ради Реєстру збитків. Це частина компенсаційного механізму, який складатиметься з трьох компонентів: реєстр, де будуть зафіксовані заподіяні збитки; комісія з розгляду претензій про компенсації; компенсаційний фонд, з якого відбуватимуться виплати», — заявив Шмигаль.
Шмигаль підкреслив, що фонд, що наповнюється, повинен за рахунок конфіскованих російських активів. Це близько 300 млрд євро суверенних активів і ще 28 млрд євро приватних, які зберігаються в ЄС та інших розвинених країнах.
Читайте: 43 держави схвалили угоду про реєстр збитків від агресії рф
«Сьогодні у створенні Реєстру збитків беруть участь 43 країни та Євросоюз. Незабаром будуть затверджені правила та процедури його роботи. Очікуємо, що вже у першому кварталі наступного року він почне діяти. Йдеться насамперед про справедливість, коли агресор буде змушений платити за те, що зруйнував». Також це прецедент, який запобігатиме іншим актам агресії в різних куточках планети", — зазначив Шмигаль.
Будь-яка держава-член або спостерігач Ради Європи та Європейського Союзу, а також будь-яка інша держава, яка проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН від 14 листопада 2022 р., може приєднатися до Реєстру.