Зазначимо, Велика Палата Верховного Cуду постановою від 15 лютого 2023 року остаточно закрила провадження у справі за позовом О. Дубілета, встановивши обов’язковість застосування у справах, провадження у яких не завершилося ухваленням остаточного рішення, норм так званого «антиколомойського» закону № 590-ІХ, та підтвердила незворотність націоналізації Приватбанку.
«Приватбанк подав клопотання про закриття провадження у справі ще 24 жовтня, до якого була додана копія постанови Верховного Суду у справі О. Дубілета. Отже, опоненти мали майже два тижні до сьогоднішньої дати судового засідання, щоб ознайомитися з матеріалами цієї справи, проте вони чомусь цього не зробили. Ми вважаємо, що представники позивача навмисно затягують розгляд судової справи. Сьогодні суд задовольнив їхнє клопотання, надавши час ознайомитися з постановою Великої Палати у справі О.Дубілета», — сказав керівник Управління правової підтримки Приватбанку Сергій Накорчевський.
Крім того, до початку слухання Приватбанк подав клопотання щодо розгляду цієї справи у відкритому судовому засіданні в частині, що не стосується банківської таємниці. Суд відмовив у задоволені цього клопотання.
«Національний банк, Уряд, Мінфін, Фонд гарантування вкладів підтримали клопотання банку про розгляд справи у відкритому судовому засіданні. Представники І.Коломойського взагалі не заперечували, покладаючись на розсуд суду. Тому дивно, що суд відмовив у задоволенні цього клопотання, і розгляд справи буде закритим», — додав Сергій Накорчевський.
Юристи банку переконані — ця справа має дійти до завершення на користь держави. ПриватБанк розраховує на справедливий і об'єктивний розгляд справи Шостим апеляційним адміністративним судом з урахуванням правової позиції Великої Палати Верховного Суду у справі О.Дубілета.
Нагадаємо, рішення про незаконність націоналізації Приватбанку було ухвалено нині ліквідованим Окружним адміністративним судом м. Києва ще 18 квітня 2019 року всупереч прямій забороні позбавити державу як інвестора права власності на придбані в процедурі націоналізації Приватбанку акції банку, яка встановлена нормами Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Після прийняття у 2020 році так званого «антиколомойського закону» і постановлення у лютому цього року рішення Великої Палати Верховного Суду по справі О.Дубілета з'явилася надія, що у питанні «законності націоналізації Приватбанку» поставлено остаточну крапку — перемогу держави. Однак, досі суди за позовами Коломойського та Боголюбова продовжують ігнорувати чіткі висновки Великої Палати. В суді оголошено перерву до 15 листопада 2023 року.