► Читайте«Мінфін» вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Так, ринкова капіталізація компаній, чиї цінні папери торгуються на Паризькі біржі, опустилася до $2,887 трлн, тоді як показник Лондонської фондової біржі становив $2,888 трлн.
Лондон втратив свій статус найбільшого фондового ринку Європи в листопаді минулого року, продовживши падіння акцій, яке тягнеться ще з часів голосування за вихід Британії з ЄС у 2016 році.
Але ринок, який значною мірою складається з акцій сировинних компаній, включаючи «блакитні фішки» Shell і BP, останнім часом демонструє позитивну динаміку завдяки зростанню цін на нафту.
Керівник відділу ринкового аналізу RBC Brewin Dolphin Джанет Муй заявила, що Британія тримається краще завдяки своїй галузевій структурі.
«Енергетичний сектор — це короткострокова гра, яка може застрахувати від більш чутливого до процентних ставок або інфляції світового економічного зростання», — зазначила вона.
Паризька фондова біржа перебуває під тиском
Водночас Паризька фондова біржа перебуває під тиском економічного спаду в Китаї.
LVMH, L'Oreal SA, Hermes International і Kering SA разом складають майже п'яту частину індексу CAC 40 і були рушійною силою ралі на початку цього року.
Їхні акції знизилися з максимумів, досягнутих на початку року, оскільки аналітики попереджають, що попит на шикарні сумочки і ювелірні вироби, швидше за все, сповільниться в Китаї, а також в Європі.
Проблеми Лондона не закінчилися
При цьому проблеми Лондона ще не закінчилися: економіка перебуває в стані занепаду, а компанії тікають до Нью-Йорка для лістингу акцій.
Аналітики прогнозують, що Лондону буде важко утримати статус найбільшого фондового ринку Європи.