►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Цьому передувало схвалення правил обміну інформацією щодо криптоактивів фізичних осіб міністрами фінансів економічного блоку.
Ініціатива виникла торік у спробі заблокувати використання іноземних сервісів і отримала одностайну підтримку держав-членів ЄС. Її реалізують у рамках розроблюваної восьмої директиви про адміністративне співробітництво (DAC8).
У травні ЗМІ поширили проєкт положення. Документ засвідчив прагнення влади охопити фіскальним наглядом широкий спектр цифрових активів, зокрема стейблкоїни, NFT, DeFi-токени, а також стейкінг.
Передбачається, що спеціальна комісія складе реєстр VASP до грудня 2025 року. Нові правила набудуть чинності з 1 січня 2026 року.
Положення доповнюють законопроєкт щодо регулювання ринку криптоактивів (MiCA) і правила боротьби з відмиванням грошей у межах регулювання переказу коштів (TFR).
«Директива покращить спроможність держав-членів виявляти та боротися з податковим шахрайством, ухиленням від їхньої сплати. Документ вимагає від усіх VASP, що базуються в ЄС, незалежно від їхнього розміру, повідомляти про транзакції від клієнтів, які мешкають у ЄС», — йдеться в заяві Єврокомісії.