►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«Проходження цього рубежу підтверджує непохитну прихильність ЄБРР підтримці вашої країни. Наше партнерство також є свідченням стійкості та потенціалу економіки України, її фінансового та ділового секторів, а також мужності її підприємців і людей», — сказала Рено-Бассо.
У ЄБРР нагадали, що взяли на себе зобов'язання спрямувати щонайменше 3 млрд євро фінансування в реальну економіку України у 2022−2023 роках і відіграти ключову роль у майбутньому відновленні країни.
Основну увагу банк приділяє підтримці енергетичної та продовольчої безпеки, відновленню інфраструктури, наданню торговельного фінансування та підтримці приватного сектору.
Крім переговорів із президентом Зеленським і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, лідерка ЄБРР зустрілася урядовцями та головою Нацбанку Андрієм Пишним. А також провела зустрічі з клієнтами та представниками банківського і ділового співтовариства.
Початкові заходи банку були зосереджені на наданні екстреної ліквідності реальному сектору економіки, а наразі він дедалі більше уваги приділяє наданню фінансування для аварійного ремонту та відновлення інфраструктури, що зазнала нападу з боку Росії.
На щорічних зборах ЄБРР у Самарканді 2023 року керівники організації визнали, що для того, щоб банк міг продовжувати свою роботу в Україні у воєнний час і в період відновлення, буде потрібна додаткова підтримка акціонерів.
Керівництво і рада директорів ЄБРР готують пропозицію про збільшення оплаченого капіталу для ухвалення остаточного рішення до кінця 2023 року.