►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
До складу Ради входять 35 країн, зокрема Канада, США, Франція, Німеччина. Цьогоріч до них приєдналася й Україна.
Україна вже обиралася до складу Ради керуючих МАГАТЕ. Востаннє — понад 10 років тому, а саме протягом 2009 — 2011 років.
Також заявку кандидата до Ради керуючих МАГАТЕ Україна подала у 2018 році, однак не була обрана — бракувало голосів. Цього разу рішення щодо членства України у керівному органі агентства було ухвалене 79 голосами.
«Ми вдячні усім країнам, які підтримали рішення про членство України в Раді керуючих МАГАТЕ. Війна росії проти України та окупація ворогом нашої найбільшої атомної станції поставила під сумнів як можливість забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, так і розвиток атомної галузі загалом. Адже будь-який інцидент на АЕС нівелюватиме усі цивілізаційні напрацювання щодо мирного атома», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Він наголосив, що міжнародна спільнота має повернутися до дотримання 7 стовпів забезпечення ядерної безпеки. Та висловив сподівання, що спільними зусиллями можна буде змусити росіян припинити ядерний шантаж усього світу.
Рада керуючих МАГАТЕ є одним із двох керівних органів агентства поряд із щорічною Генеральною конференцією МАГАТЕ.
Вона розглядає заяви про прийом у члени агентства, затверджує угоди про гарантії, публікує норми безпеки МАГАТЕ та призначає генерального директора агентства, якого затверджує Генеральна конференція.
Приєднуйтесь до конференції «Бики проти Ведмедів: битва двох інвестиційних стратегій» 30 вересня у Києві! Отримайте унікальну можливість вивчити інвестиційні стратегії «Ведмедів», які заробляють на спаді ринку та «Биков», що орієнтуються на зростання ринку. Дізнайтеся про надійні інструменти пасивного доходу та поспілкуйтеся з провідними експертами у цій галузі.🚀📊